Strona główna » Atrakcje Bukowina Tatrzańska

Atrakcje Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska

by admin
Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska ośrodkiem wypoczynkowo-turystycznym była już w dwudziestoleciu międzywojennym. I tak też jest do dziś dnia. Wieś, należąca do powiatu tatrzańskiego, posiada moc atrakcji, które każdego roku przyciągają do Bukowiny szereg turystów z całej Polski oraz innych krajów UE. Chcąc je lepiej poznać, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł, w którym pokrótce opowiemy wam o tym, co w Bukowinie jest najciekawsze.

Termy Bukovina – kąpiel, która zwiększa poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Ten jeden z najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjnych, działa już od 2008 roku. Główną atrakcją ośrodka Termy Bukovina, są baseny zasilane wodą termalną pochodzącą z głębokich otworów Bukowina Tatrzańska PIG/PNiG. Wybierając się na wypoczynek w basenach, możemy liczyć na 1885 m2 łącznej powierzchni lustra wody, wszystkich sztucznych kąpielisk dostępnych dla odwiedzających. 

Ponadto, możemy się spodziewać  temperatury wody, która  mieści się w zakresie od 30 do 38 stopni C oraz charakterystycznej dla niej jakości. Woda w Termach Bukovina, wydobywana jest z otworu o głębokości 2600 m i należy do typu siarczanowo- chlorkowo- wapniowo-sodowego. Jej wyjątkowość podkreślają właściwości lecznicze i rehabilitacyjne w pozytywny sposób oddziaływujące na zdrowie każdego, kto zdecyduje się na kąpiel w basenie termalnym. 

Górski Ośrodek Jeździecki w Bukowinie Tatrzańskiej – Tatry widziane z perspektywy siodła. 

Jako dobrze zorganizowany, duży ośrodek wypoczynkowo-turystyczny, Bukowina posiada szereg miejsc noclegowych, z których niektóre zdążyły drobiazgowo dostosować swoja ofertę do potrzeb odwiedzających. Tak jest w przypadku Górskiego Ośrodka Jeździeckiego, który swoją działalność prowadzi od 1994 roku. Jego właściciel od wielu lat specjalizujący się w instalatorstwie rekreacyjnym, hodowli koni, przewodnictwie górskim oraz jeździectwie, postanowił zorganizować miejsce wypoczynku dla osób, które podobnie jak on kochają góry, piękne widoki i jazdę konną. 

    

Bukowiańskie Centrum Kultury “Dom Ludowy” – kultura i sztuka z tradycjami. 

Historia Domu Ludowego w Bukowinie, sięga 1924 roku i pełna jest niesamowitych wydarzeń, które związane są ze sztuką, teatrem oraz przeróżnego rodzaju działaniami o charakterze kulturalnym. Dziś bukowiński Dom Ludowy, stara się podtrzymywać dawną tradycję oraz promować wartości, jakie są właściwe dla miejsc, jednoczących pod jednym szyldem wiele instytucji, które specjalizują się w różnych dziedzinach sztuki. Jeśli wasze zainteresowania skoncentrowane są wokół kultury, koniecznie zajrzyjcie na stronę domową centrum, aby zapoznać się z ofertą wydarzeń cyklicznych oraz kalendarium atrakcyjnych eventów.  

Rodzinna Stacja Narciarska Rusin-ski w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Ośrodek położony jest na wysokości 948 metrów n.p.m i znajduje się na północnym zboczu Rusińskiego Wierchu. Na całość, służącego głównie narciarzom kompleksu, składają się dwa wyciągi krzesełkowe, dwa talerzykowe oraz taśma przeznaczona specjalnie dla dzieci. Co ciekawe, sam 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayr Garaventa Group, działa tak sprawnie, bezawaryjnie i szybko, że w godzinę może obsłużyć do 2400 osób. Strona domowa stacji narciarskiej, prezentuje się bardzo interesująco i dowiedzieć możemy się z niej między innymi tego, jak prezentuje się aktualny cennik i gdzie nabędziemy karnety na wyciąg Rusin-ski metodą online.    

  

Snow Dream Bukowina Tatrzańska – zimowa sanna lub letni przejazd bryczką. 

Snow Dream jest odpowiedzią na oczekiwania tych osób, którzy kochają śnieg i wszystko to, co może być z nim związane. Kuligi, skutery śnieżne, jazda na nartach i snowboardzie, jest tym o co w Snow Dream nietrudno. Firma przygotowuje indywidualne projekty spędzenia wolnego czasu i wrażeń w śniegu dla każdego, kto zgłosi taką chęć i nawiąże z nią kontakt telefoniczny. 

Strona internetowa Snow Dream, nie powiedziała nam zbyt wiele. Nie warto się jednak zniechęcać, gdy jest się miłośnikiem i fanem sportów zimowych. Tym bardziej, że oferta tej atrakcji Bukowiny Tatrzańskiej, brzmi bardzo zachęcająco. Miejmy nadzieję, że aktualizacje oraz większa ilość informacji turystycznej, pojawią się na stronie internetowej Snow Dream, lada dzień.  

Wysoki Wierch – wyciągi narciarskie i szkoła dla amatorów jazdy na nartach. 

Kierując się ulicą Leśną w Bukowinie Tatrzańskiej z pewnością trafimy na trzy wyciągi, które znajdują się na stoku Wysoki Wierch.  Będąc już na miejscu, możemy liczyć na oświetloną trasę ratrakowaną, w pobliżu której znajdziemy punkt gastronomiczny, parking oraz wypożyczalnię sprzętu i szkołę narciarską. Choć miejsce, nie reklamuje się zbytnio w Internecie, to możemy dowiedzieć się więcej na temat interesujących nas szczegółów oraz samego wyciągu Wysoki Wierch, korzystając z opcji kontaktu telefonicznego. Wystarczy, że zadzwonimy pod numer 603 796 544. 

 

Morskie Oko – zielony klejnot Bukowiny Tatrzańskiej. 

Morskie Oko jest najbardziej znanym w Polsce tatrzańskim jeziorem, którego nazwę, dobrze kojarzyć mogą nawet dzieci. Należy do rodzaju jezior polodowcowych o charakterze karowo-morenowym. Zagłębie skalne, w którym usytuowane jest to często odwiedzane przez turystów jezioro, nazywane jest na Podhalu, Kotłem Morskiego Oka. Z jego istnieniem wiąże się wiele interesujących legend i podań, a uroda Morskiego Oka, została wyróżniona przez amerykańską gazetę The Wall Street Journal, która w 2014 roku uznała jezioro za jedno z najpiękniejszych na całym świecie.    

Skansen w Jurgowie i Zagroda Sołtysów. Zabytki budownictwa spiskiego. 

Obiekt, którego główną atrakcją jest budownictwo spiskie, jest częścią małopolskiego Muzeum Tatrzańskiego. Najstarsze zapiski o wsi Jurgów, pochodzą z XVI wieku, a sama Zagroda Sołtysów została postawiona w 1861 roku. Odwiedzając skansen, będziemy mogli się dowiedzieć tego w jakich warunkach przebiegała egzystencja Spiszowian i na czym polegało ich codzienne życie. Cenny biletów zachęcają do odwiedzin zabytkowej wsi i wynoszą 10 zł za bilet normalny oraz 5 zł za bilet ulgowy. Ponadto warto jest wiedzieć również o tym, że Muzeum Tatrzańskie obfituje w moc atrakcji, mogących przynieść satysfakcję wielu turystom. Aby je sprawdzić dokładnie, wystarczy odwiedzić stronę główną tej instytucji, która znajduje się pod adresem https://muzeumtatrzanskie.pl.  

 

Parafia w Bukowinie Tatrzańskiej im. Najświętszego Serca Jezusowego – historia Jędrzeja Kramarza. 

Parafia mieści się przy ul. Kościuszki 1 i uznana jest za unikalny zabytek architektury podhalańskiej. Drewniany kościół, wzniesiony został na przełomie XIX i XX wieku dzięki staraniom fundacji Jędrzeja Kramarza. Pobożny góral, osobiście zaangażował się w prace nad jego budową, ponieważ bardzo zależało mu na tym, aby Bukowina Tatrzańska mogła mieć własną parafię. Msze w zabytkowym kościółku odbywają się w dni powszednie trzy razy dziennie, a w niedzielę i święta możemy wziąć w nich udział, pięć razy dziennie. 

Tatrzański Rezerwat Biosfery – spotkanie z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. 

Rezerwat znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i został wyodrębniony ze względu na naturalne czynniki, jakimi są góry alpejskie, charakterystyczne dla nich jaskinie, panujący klimat, dominująca roślinność oraz niespotykane nigdzie indziej, gatunki zwierząt. 

Nazwa biosfera, oznacza, że mamy do czynienia z tego rodzaju sferą kuli ziemskiej, dla której charakterystyczne jest zachodzenie procesów ekologicznych oraz występowanie organizmów żywych. Odwiedzając Tatrzański Rezerwat Biosfery, możemy mieć nadzieję na to, że być może uda się nam spotkać niedźwiedzia, świstaka, kozicę lub rysia. Na pewno możemy liczyć jednak, że do czynienia mieć będziemy z rzadkimi gatunkami roślin.  

  

Hotel Aries Bukowina Tatrzańska – tradycja i nowoczesny design na wysokim poziomie. 

Hotel Aries Bukowina Tatrzańska znajdziemy w Zakopanem w miejscu, w którym dawniej znajdował się kultowy Dom Turysty. Ten wyjątkowy obiekt, stanowi połączenie nowoczesnego designu z tradycyjnym rzemiosłem, a jego misją jest stworzenie przestrzeni, która sprzyja rodzinnej atmosferze oraz snuciu opowieści na temat pasji do życia. Szczegóły dotyczące rezerwacji miejsc i noclegów, znajdziecie państwo na stronie

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00