Strona główna » Kopenhaga przewodnik po cenach noclegów, jedzenia i transportu w stolicy Danii

Kopenhaga przewodnik po cenach noclegów, jedzenia i transportu w stolicy Danii

Kopenhaga przewodnik po cenach

by admin
Kopenhaga przewodnik po cenach

Planując wizytę w Kopenhadze, warto przygotować się na wyższe wydatki, szczególnie jeśli chodzi o zakwaterowanie i jedzenie. Jednak miasto oferuje niezapomniane atrakcje kulturalne, piękne krajobrazy i wysoką jakość usług, co sprawia, że wydatki te są uzasadnione. Pomimo wysokich cen, Kopenhaga nadal przyciąga rocznie miliony turystów, zachwycając ich swoją atmosferą, historią i kulinarnymi doświadczeniami.

Kopenhaga, stolica Danii, jest jednym z najdroższych miast w Europie, ale jednocześnie oferuje wysoką jakość życia i unikalne doświadczenia turystyczne. Poniżej znajdziesz szczegółowy przegląd cen, które mogą cię interesować podczas planowania urlopu w tym urokliwym mieście.

Noclegi w Kopenhadze: Jakie są ceny?

Ceny hoteli w Kopenhadze mogą być dość zróżnicowane, w zależności od lokalizacji i standardu. Średni koszt noclegu w hotelu 3-gwiazdkowym to około 700-1200 DKK (około 94-161 euro) za noc.

Dla bardziej wymagających turystów, ceny w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych mogą sięgać od 1200 DKK (około 161 euro) do nawet 2500 DKK (około 336 euro) za noc.

Jedzenie w Kopenhadze: Ceny w restauracjach i kawiarniach

Jedzenie w Kopenhadze może być kosztowne, ale jednocześnie jest to doskonała okazja, aby skosztować lokalnych i międzynarodowych specjałów.

Średni koszt obiadu w typowej restauracji waha się od 150 do 250 DKK (około 20-34 euro) za danie główne. Obiad dla dwóch osób w restauracji średniej klasy, włączając przystawki, dania główne i deser, może kosztować około 400-700 DKK (około 54-94 euro).

Kawa w typowej kawiarni kosztuje około 30-50 DKK (około 4-7 euro), co jest standardową ceną dla skandynawskich krajów, znanych z wysokiej jakości kawy.

Zakupy i ceny żywności w sklepach w Kopenhadze

Ceny żywności w sklepach są stosunkowo wysokie w porównaniu z wieloma innymi europejskimi stolicami. Przykładowo, za kilogram lokalnych serów zapłacisz około 80-120 DKK (około 11-16 euro), chleb kosztuje około 20-35 DKK (około 3-5 euro) za bochenek, a butelka lokalnego wina to wydatek rzędu 70-150 DKK (około 9-20 euro).

Inne wydatki: Papierosy, paliwo i taksówki

Cena paczki papierosów w Kopenhadze wynosi około 50 DKK (około 7 euro). Ceny paliwa kształtują się na poziomie około 11-12 DKK (około 1,5 euro) za litr. Korzystanie z taksówek w Kopenhadze jest stosunkowo drogie; start wynosi około 40 DKK (około 5 euro), a każdy kolejny kilometr to koszt około 14-19 DKK (około 2-3 euro).

 

Najpopularniejsze atrakcje i ich ceny

Pałac Amalienborg – rezydencja królewska, gdzie za bilety wstępu dla dorosłego należy zapłacić około 95 DKK (około 13 euro). Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą wejść za darmo.

Muzeum Narodowe (Nationalmuseet) – wstęp do głównych ekspozycji jest darmowy dla wszystkich odwiedzających, co jest atrakcyjną opcją dla osób chcących zgłębić historię Danii bez dodatkowych kosztów.

Ogród Tivoli – jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie oferuje wstęp od około 130 DKK (około 18 euro) za osobę dorosłą, co obejmuje dostęp do ogrodu, ale nie zawiera opłat za pojedyncze atrakcje czy przejażdżki.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Louisiana) – bilet dla dorosłego to koszt około 125 DKK (około 17 euro). Muzeum oferuje zniżki dla studentów i seniorów, a dzieci do lat 18 mają wstęp wolny.

Zamek Rosenborg – gdzie można zobaczyć korony królewskie, kosztuje około 110 DKK (około 15 euro) za bilet dla dorosłego.

Statua Małej Syrenki – ikona Kopenhagi, dostępna bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających w każdym czasie.

Rundetaarn (Wieża Okrągła) – za wstęp na tę historyczną wieżę obserwacyjną zapłacisz około 40 DKK (około 5 euro).

Christiansborg Palace – obejmuje różne części dostępne do zwiedzania, z cenami biletów wstępu od około 90 DKK (około 12 euro) za osobę dorosłą.

Ceny biletów kombinowanych i karty turystyczne

Kopenhaska Karta (Copenhagen Card) to doskonała opcja dla turystów, którzy planują intensywne zwiedzanie stolicy Danii.

Karta ta umożliwia nielimitowany dostęp do wszystkich środków transportu publicznego w mieście, włączając w to autobusy, pociągi i metro, co jest niezwykle wygodne, gdy chce się eksplorować różne części Kopenhagi bez dodatkowych kosztów związanych z przemieszczaniem się.

Ponadto, posiadacze Kopenhaskiej Karty mają bezpłatny dostęp do ponad 80 atrakcji turystycznych i muzeów. To obejmuje takie popularne miejsca jak pałac Amalienborg, gdzie można obserwować zmianę warty, Muzeum Narodowe, które oferuje bogate kolekcje związane z historią Danii, czy słynną Małą Syrenkę. Dzięki temu karta stanowi nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu, ponieważ pozwala ominąć kolejki do kas biletowych przy wielu atrakcjach.

Ceny karty zależą od jej ważności. 24-godzinna karta dla dorosłego kosztuje około 399 DKK (około 54 euro), ale dostępne są również karty o dłuższej ważności – na 48, 72 czy nawet 120 godzin, które są odpowiednio droższe, ale także oferują więcej możliwości. To sprawia, że każdy turysta może dopasować rodzaj karty do swoich indywidualnych potrzeb i planu zwiedzania.

Zakup Kopenhaskiej Karty może być zatem świetną inwestycją dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystać swój czas w Kopenhadze, unikając dodatkowych opłat za transport i bilety wstępu, co czyni podróżowanie po mieście nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej przystępne cenowo.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00