Strona główna » Wenecja gondole, taksówki wodne

Wenecja gondole, taksówki wodne

Wenecja

by admin
Wenecja gondole taksówki wodne

Taksówki wodne i statki w Wenecji

W Wenecji oprócz tramwajów wodnych i gondoli istnieją inne środki transportu wodnego. W podróż można się wybrać taksówką wodą lub statkiem prywatnych firm takich, jak Alilaguna czy Il Doge di Venezia. Czym są tramwaje wodne ACTV? Ile trzeba zapłacić za niezapomniane podróże?

Tramwaje wodne ACTV

rejs gondoląWe Włoszech w regionie Wenecji zarówno turyści, jak i mieszkańcy tego miasta przemieszczają się za pomocą tramwajów wodnych.

Dotyczy to również pracowników hoteli, komisariatów, urzędów, sklepów, restauracji i innych firm. Tramwaje wodne przemieszczają się co 10-20 minut w godzinach szczytu.

Jest to bardzo popularny środek transportu. Spółka ACTV to spółka miejska, która zarządza transportem wodnym i komunikacją publiczną w tym mieście.

Zielono-niebieskie logo tej spółki jest znane z tego, że znajduje się na wszystkich tramwajach wodnych. Przy każdej ze stacji znajduje się „rozkład jazdy” tramwajów oraz informacje o liniach, które odpływają z tego przystanku.pokładzie gondoli

Jeśli bariera językowa nie pozwala na korzystanie z rozkładów, to warto skorzystać z aplikacji google maps, która sprawuje się bardzo dobrze w Wenecji.

Najbardziej popularne i oblegane przystanki zaopatrzone są w elektroniczne wyświetlacze, które są bardzo czytelne i pomocne. ACTV, który zarządza tramwajami miejskimi, jak najbardziej rekomenduje korzystanie z aplikacji google maps, aby zapobiec pomyłkom.

Pływające pomosty służą w Wenecji jako przystanki tramwajów wodnych. Ułatwia to wyjście z tramwaju wodnego oraz wejście na tramwaj wodny, nie zważając na poziom wody w mieście.

Statki Alilaguna w Wenecji

kosztuje rejs gondoląAlilaguna jest prywatną firmą przewozową, która oferuje turystom cztery linie transportowe tj. BluArancioVerde i Rossa.

Wysiadając na porcie lotniczym w Marco Polo w Wenecji, najlepiej jest dotrzeć do centrum miasta statkiem średniej wielkości firmy Alilaguna, bądź autobusem komunikacji miejskiej, który jest własnością firmy ACTV. Autobus ten jeździ z lotniska do Piazzale Roma.

Linea Blu jest statkiem, który podczas rejsu łapie jedenaście przystani. Podróż rozpoczyna się z lotniska do terminalu promowego, a następnie mija między innymi wyspę Murano, lido di Venezie, plac świętego Marka oraz centrum Wenecji.

przejażdżkę gondoląKolejną z linii transportowych, jaką w ofercie posiada firma Alilaguna, jest Linea Arancio.

Swój kurs rozpoczyna z lotnika Marco Polo, płynie przez Canal Grande i zakańcza kurs na przystanku S. Maria del Giglio.

Podczas rejsu statek zatrzymuje się w pobliżu dworca kolejowego, a następnie przy moście Rialto.

Trzecią z linii, którą oferuje Alilaguna, jest Linea Rossa kursująca między lotniskiem, placem świętego Marka oraz terminalem promowym.

Podczas swojego rejsu zatrzymuje się na przystankach Murano Museo oraz Certosa i Lido S.M.E. Linia ta jest typowo turystyczna i kursuje włącznie latem.

przejażdżki gondoląOstatnią z linii transportowych, które w swojej ofercie posiada firma Alilaguna, jest Linea Verde, która jest linią typowo wycieczkową.

Wycieczki odbywają się na weneckie wyspy Murano, Burano i Torcello oraz na plaże Lidio di Venezia. Wycieczka trwa około 4,5 godziny i odbywa się codziennie oprócz niektórych świąt.

Na wyspach Murano, Burano i Torcello turyści mają około czterdziestu minut na ich zwiedzanie.

W niektórych wariantach występuje możliwość podróży z przewodnikiem, którzy władają językiem angielskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

Ceny na liniach BluArancio i Rossa są uzależnione od okresu, na jaki są zakupowane oraz od tego, czy podróż jest na lotnisko, czy z lotniska. Ceny wahały się w 2018 roku w listopadzie od 8 euro do 65 euro.kurs gondolą

Taniej bilety można nabyć na stronie internetowej firmy, która zajmuje się usługami przewozu.

Dzieci do piątego roku życia zwolnione są z opłat, ale muszą podróżować z dorosłym. Obowiązkowo trzeba posiadać dokument potwierdzający wiek dziecka.

Statki Il Doge di Venezia

W Wenecji istnieje możliwość podróżowania statkami, które nazywają się Il Doge di Venezia. Są to luksusowe i ekskluzywne statki, które są używane do organizacji rejsów na weneckich wodach i lagunach.

To statki znane z wyjątkowego stylu i designu, które odzwierciedlają bogatą kulturę i historię Wenecji.

gondola w wenecjiW swoim wyglądzie przypominają dawne weneckie galeony, które były elegancko wykończone. Nazwa „Il Doge” odnosi się do tytułu, który był używany w przeszłości przez weneckich władców, nazywanych wówczas „doge”.

Statki Il Doge di Venezia zostały zaprojektowane z myślą o turystach, którzy przybywają do Wenecji, aby odkryć piękno tego miasta z perspektywy wody.

Organizuje się w tym mieście wiele rodzajów rejsów np. rejsy po lagunie, a także wycieczki po wyspach weneckich czy przejażdżki po kanałach weneckich.

cena rejsuPodczas rejsów turyści poznają słynne zabytki znajdujące się w tym urokliwym mieście. Na trasach wielu statków znajdują się Dżumna Wieża, Most Westchnień, Bazylika świętego Marka i Pałac Dożów.

Podczas rejsu można delektować się lokalna i urozmaiconą kuchnią wenecką. Statki Il Doge di Venezia w swojej ofercie posiadają komfortowe wnętrza oraz przestronne tarasy widokowe.

O wysokim standardzie usług świadczy również profesjonalna i wykwalifikowana obsługa.

To najbardziej luksusowe statki, którymi można zwiedzać Wenecję.

minutowy rejsStatki Il Doge di Venezia odpływają z pomostu nr 5. Wiele atutów i zalet tych statków sprawia, że warto rozważyć taki przejazd. Aby zakupić bilet, należy udać się na przystań znajdującą się w Punta Sabbioni niedaleko stanowiska firmy ACTV.

Obok przystani znajduje się restauracja All’Ancora.

Taksówki wodne w Wenecji

Taksówki wodne „vaporetto” są najbardziej znanym środkiem transportu dla mieszkańców Wenecji oraz dla turystów.

Działają one na podstawie regularnych linii. W taki sam sposób działają autobusy i tramwaje w innych włoskich miastach. Taksówki wodne poruszają się głównymi kanałami tego urokliwego miasta.postoje gondoli znajdują

Poruszają się również wzdłuż i pomiędzy lagunami, dzięki czemu dostarczają turystów i mieszkańców w różne zakątki miasta.

Taryfy wodne posiadają miejsca dla pasażerów a u kierowców i stacjach obsługi można zakupić bilety. Taksówki wodne są najbardziej popularnym i prestiżowym środkiem transportu w Wenecji.

Wenecja gondola cena

Klienci, których na to stać poruszają się takimi taksówkami nawet z lotnika, aż pod same drzwi hotelowe w centrum miasta.

postoje gondoli Aby zamówić taksówkę, należy przetelefonować na numer 041 723 112.

Taksówki wodne można zamawiać przez całą dobę i mogą pomieścić nawet dziesięć osób na pokładzie.

Weneckie taksówki są przyozdobione w żółtej linie, które znajdują się na boku burty. Na powierzchni taryfy znajduje się oryginalne logo z napisem Venezia Taxi.

W swojej ofercie posiadają specjalne trasy turystyczne np. podróż kanałem Grande wraz ze zwiedzaniem bocznych ulic. Koszt takiej usługi to 180 euro.symboli wenecji

Koszt rejsu gondolą

Normalny kurs po Canale Grande zawsze kosztuje 130 euro.

Natomiast za zwiedzanie wysp Laguny Weneckiej trzeba zapłacić 400 euro, a za zwiedzanie wyspy Murano około 250 euro.

Podróż i zwiedzanie taksówką to niesamowita frajda i zabawa. Można podziwiać oryginalną i charakterystyczną urodę miasta oraz budynków. To podróż warta każdych pieniędzy.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00