Strona główna » Jak się ubrać do samolotu?

Jak się ubrać do samolotu?

ubranie

by admin
Jak się ubrać do samolotu?

Po pierwsze wygoda

Ubiór, który przygotujemy do podróży samolotem ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu, oraz wygody latania. Niejednokrotnie spotykamy się z podróżowaniem niebezpośrednim co łączy się z przesiadkami, lub długimi lotami na drugi koniec świata gdzie lot trwa 16 godzin.

Na wszystkie ewentualności czekające na nas podczas podróży, różne strefy klimatu, oraz różne niedogodności ważne jest, aby być przygotowanym również podczas przygotowywania ubioru. Inaczej ubierzemy się podróżując latem ze słonecznej Polski do krajów ciepłych, a inaczej zimą do krajów Skandynawskich.

Jednak pomimo wszystko jest wspólny wyznacznik, jakim jest wygoda. Jeśli lot jest długi można skorzystać z luźniejszego stroju, który założymy w pokładowej toalecie, a przebierzemy się w świeży komplet. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy lecimy lotem nocnym na przykład do Stanów Zjednoczonych.

Najlepiej jest postawić na spodnie z lekkiej tkaniny, nieprześwitującej oraz niekrępującej ruchów, wygodny t-shirt oraz bluzę. Zamiast jeansów, można wybrać spodnie ze stretchem, który dopasuje się do naszego ułożenia względem kanapy. Również możemy wybrać spodnie wykonane z naturalnego materiału.

Dobrze jest wziąć pod uwagę skład materiału, z jakiego uszyte jest Twoje ubranie, ponieważ len, czy jedwab spokojnie pozwoli Ci bez krępacji i zdenerwowania cieszyć się lotem.Z  powodów estetycznych jak i biorąc pod uwagę komfort podróży innych pasażerów do takiego ubioru najlepiej będzie dobrać siateczkowe tenisówki, lub lekkie adidasy.

Niedopuszczalnym jest ściąganie butów i pokazywanie gołych stóp. Jest to zmora każdego lotu. W wyżej opisanych butach nie będziecie czuć się skrępowani, a stopy będą odpoczywać podczas lotu. Odpuśćmy niewygodne i wymagające szpilki.

Dobrze jest wziąć pod uwagę skład materiału, z jakiego uszyte jest Twoje ubranie, ponieważ len, czy jedwab spokojnie pozwoli Ci bez krępacji i zdenerwowania cieszyć się lotem. Dodatkowo należy mieć przy sobie warstwę zapasowej odzieży, jaką może być marynarka, sweter, czy inny t-shirt, jeśli lot jest długi.

Musisz być gotowy na zmianę warunków atmosferycznych. Choć odczuwalność temperatury na pokładzie to sprawa indywidualna, należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Jako bazę ubioru można wykorzystać bawełnę lub len, ponieważ decyduje ona o tym że gdy będzie chłodno zapewni komfort, a gdy będzie zbyt ciepło uniknie się zgrzania.

Dress-code

Ponad wygodę, doliczyć musimy wzgląd na linie lotnicze, oraz kulturę krajów, które bywają rygorystyczne pod kątem zbyt skąpego odzienia podczas lotu. Do nich zaliczyć można Arabie Saudyjską. Przed lotem do krajów wschodnich należy sprawdzić broszury linii lotniczych i zapoznać się z etykietą doboru ubioru.

Trzeba mieć świadomość, że pokazywanie ciała nie jest w dobrym guście w stosunku do innych współpasażerów. Nie należy ubierać prześwitujących legginsów, czy zbyt kusych spodenek. To samo dotyczy się Panów. Nie należy pokazywać torsów, gołych stóp, czy niezakrytych pięt. Należy ubrać się z dbałością o detale.

Środek transportu stanowi wspólną przestrzeń i dress-code nie dotyczy tylko obsługi samolotu- miej to na uwadze.Wiedząc o tych zaleceniach unikniemy nieprzyjemności związanych z niewpuszczeniem na pokład z powodu niedostosowanego ubioru, co zdarza się stosunkowo często i raz na jakiś czas w mediach pojawia się artykuł na temat zbyt skąpych spódniczek, czy prześwitujących legginsów.

Proszę pamiętać, że linie lotnicze mają prawo odmówić wykonywania usług w takich przypadku kiedy strój pasażera jest niedopuszczalny ze względu na obowiązujący dress-code, lub kulturę danego kraju. Na stronach linii lotniczych znaleźć można informację o znalezieniu złotego środka, między stylem komfortowym wygodnym tj. codziennym, a biznesowym w pierwszej klasie.

Jedni pasażerowie wybierają strój, który nie będzie krępował ich ruchów, a pozostali chcą się czuć modnie i stylowo. Wiemy, że można połączyć te dwa style, co w konsekwencji da nam gwarancję swobodnego samopoczucia podczas lotu. Jest dostępna również informacja o pożądanych fryzurach, gdzie opis dotyczy upiętych włosów.

Powietrze w kabinie jest suche, a w związku z tym włosy mogą się elektryzować i być utrapieniem dla innych współpasażerów.

Postaw na buty

Odpowiednie buty zasługują na osobny akapit z racji tego, że nie odpowiednie buty tj. sandały, japonki, klapki, szpilki utrudnią nam udział w ewakuacji, lub poniszczą zjeżdżalnię ewakuacyjną.

Dodatkowo biorąc pod uwagę tą okoliczność mogą być zagrożeniem dla innych.  Warto również wiedzieć, że za zakryte buty podziękujemy korzystając z pokładowej toalety.

Ze względów bezpieczeństwa dobrze jest również zrezygnować na czas lotu z biżuterii. Co prawda kobiety noszą jej na co dzień bardzo dużo, jednak jej metalowe elementy nie pozwolą ze spokojem przejść przez bramkę na lotnisku.

Może się również zdarzyć, że ozdoby metalowe do spięcia włosów również przysporzą nam problemów. Wybierzmy bezproblemowe rozwiązania i pomyślmy o tym, przed spakowaniem się do lotu.

Ubranie do samolotu

Podsumowując powyżej wymienione zasady dojść można do konkluzji, że wygoda pasażera oraz komfort jego podróżowania jest priorytetem. Unikanie niewygodnych butów, zły dobór materiałów ubrań, oraz metalowe elementy w biżuterii stworzą lot nieprzyjemnym i nieubłaganie długim.

Nie ma zatem żadnego celu w tym, aby na pokładzie samolotu robić rewię mody. Należy postawić na praktyczność, funkcjonalność oraz bezkompromisowość w sposobie podróżowania w sposób estetyczny, oraz komfortowy dla wszystkich. Dzięki temu pokład samolotu opuścimy zrelaksowani, wypoczęci i naładowani pozytywną energią.

Dodatkowo przy zmianie strefy klimatycznej należy mieć na uwadze cieplejszą kurtkę, którą spakować możemy do bagażu podręcznego wraz z czapką i szalikiem. Odwrotnie do strefy cieplejszej, spokojnie do bagażu zabrać można sukienkę czy lżejsze ubranie.

Każda linia lotnicza na swojej stronie internetowej ma broszurę, z której można wyczytać, czego należy unikać, a jaki ubiór będzie wskazany. Te wyznaczniki nie pozwolą nam popełnić błędów. Należy choć raz do nich zerknąć, aby mieć ogólny zarys dress-codu.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00