Strona główna » Marbella Hiszpania miasto w kurorcie milionerów?

Marbella Hiszpania miasto w kurorcie milionerów?

Marbella

by admin
Marbella Hiszpania

Marbella, to jedno z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych miejsc na mapie światła nie bez powodu zyskało miano “miasta kurortu milionerów”.

Położone na południowym wybrzeżu Hiszpanii, w regionie Andaluzji, Marbella przyciąga bogatych i sławnych z całegosan pedro de alcantara globu, oferując im nie tylko piękne plaże i malownicze widoki na Morze Śródziemne, ale także luksusowe usługi, ekskluzywne kluby nocne, butiki znanych projektantów mody oraz wykwintne restauracje serwujące najwyższej jakości kuchnię.

Marbella – gdzie jest położona?

Marbella to urokliwe miasto położone na południowym wybrzeżu Hiszpanii, w regionie Andaluzji.

Leży ono nad brzegiem Morza Śródziemnego, co czyni je nie tylko popularnym kurortem, ale także idealnym miejscem dla miłośników plaż i słonecznego klimatu.

Marbella jest częścią prowincji Malaga i położona jest stosunkowo niedaleko od innych znanych miejscowości Costa del Sol, takich jak Puerto Banús czy Estepona.

rio verdeTo doskonałe połączenie międzynarodowych lotnisk w Maladze i Gibraltarek, sprawia, że Marbella jest łatwo dostępna dla turystów z całego świata.

Marbella – co zobaczyć?

Jednym z najważniejszych punktów na mapie Marbelli jest jej urokliwe stare miasto, znane jako “Casco Antiguo”.

Tu można spacerować w wąskich, brukowanych uliczkach, otoczonych tradycyjnymi białymi domami, ozdobionymi kolorowymi kwiatami.

W centrum starego miasta znajduje się Plaza de los Naranjos, plac otoczony kawiarniami i restauracjami, który jest doskonałym miejscem do odpoczynku i obserwowania życia ulicznego.

fuente de la virgenInnym niezwykłym miejscem w Marbelli jest Bulevar San Pedro Alcántara, który oferuje piękne ogrody, fontanny i rzeźby, stwarzając atmosferę spokoju i relaksu.

Ponadto, miłośnicy sztuki mogą odwiedzić Museo Ralli, gdzie można podziwiać kolekcję sztuki współczesnej i nowoczesnej.

Plaza de los Naranjos

Plaza de los Naranjos to serce i dusza starego miasta Marbelli. To historyczne miejsce jest jednym z najbardziej urokliwych i kultowych placów w Andaluzji. Jego nazwa, czyli “Plac Pomarańczowy”, nie jest przypadkowa, ponieważ plac otaczają piękne drzewa pomarańczowe, które dodają mu niezwykłego uroku, szczególnie w okresie kwitnienia.

costa del solTen plac jest prawdziwym skarbem Marbelli, a jego historia sięga czasów Maurów, którzy pozostawili tu swoje piętno.

Na Plaza de los Naranjos można poczuć klimat dawnych czasów, spacerując wąskimi uliczkami otaczającymi plac, gdzie znajdują się tradycyjne białe domy z charakterystycznymi kamiennymi dziedzińcami, kolorowymi doniczkami z kwiatami i rustykalnymi detalami.

To miejsce, które emanuje andaluzyjskim urokiem i zachowuje autentyczność starej Marbelli.


Avenida del Mar

Avenida del Mar to jedno z miejsc stanowiące połączenie sztuki, historii i piękna przyrody. Ta elegancka aleja, położona w samym sercu miasta, stanowi połączenie między znakomitym Parkiem de la Alameda a plażą.

de la virgen delCo czyni ją wyjątkową, to aleja palmowa, która biegnie wzdłuż niej, tworząc niepowtarzalny klimat i estetykę.

Jednak prawdziwym skarbem Avenida del Mar są unikalne rzeźby Salvador Dalí, które zdobią środkową część alei, przyciągając uwagę miłośników sztuki z całego świata.

Spacerując Avenida del Mar, można podziwiać te surrealistyczne dzieła sztuki, takie jak monumentalna rzeźba konia, “Caballos” (Konie), oraz “Venus de Marbella”, stanowiące hołd dla klasycznej rzeźby.

To nie tylko miejsce relaksu i kontemplacji dla turystów i mieszkańców, ale także wyjątkowa przestrzeń, gdzie natura i sztuka współistnieją w doskonałej harmonii.


Casa del Corregidor

de la virgen delCasa del Corregidor, czyli Dom Rajcy wpisuje się w dziedzictwo tego urokliwego hiszpańskiego miasta.

Ten zabytkowy budynek ma bogatą i fascynującą historię, sięgającą czasów maurów.

Nazwa “Casa del Corregidor” wskazuje na jego historyczną rolę jako siedziby urzędnika miejskiego, który pełnił ważne funkcje administracyjne w czasach, gdy Marbella była częścią hiszpańskiego królestwa.

Obecnie budynek ten, z zachowaną autentyczną architekturą andaluzyjską, stanowi znakomitą ilustrację tradycji Hiszpanii i dziedzictwa miasta.

południowej hiszpanii Casa del Corregidor pełni obecnie także rolę Muzeum Sztuki i Hiszpańskiej Sztuki Popularnej.

To miejsce przyciąga zarówno miłośników historii, jak i sztuki, oferując im możliwość zgłębienia bogatej kultury regionu.

W muzeum można podziwiać różnorodne wystawy, które eksponują dzieła artystów andaluzyjskich oraz eksponaty związane z tradycjami kulturalnymi tego regionu.

Jest to doskonałe miejsce, aby poznać bliżej historię Marbelli i zrozumieć wpływ różnych kultur na jej rozwój.

san pedro de alcántara Jednak Casa del Corregidor to nie tylko muzeum, ale także urokliwe miejsce, które zachwyca swoim tradycyjnym andaluzyjskim urokiem.

Spacerując wokół tego zabytkowego budynku, można poczuć klimat dawnych czasów, oglądając tradycyjne białe domy z malowniczymi kamiennymi dziedzińcami i kolorowymi doniczkami z kwiatami.

Jest to także popularne miejsce do relaksu, z urokliwym Placem de los Naranjos w pobliżu, który oferuje kawiarnie i restauracje, gdzie można odpocząć i obserwować życie uliczne.

Zielone oblicze miasta

prowincji malagaMarbella słynie również ze swojego “zielonego oblicza”. Miasto to jest otoczone pięknymi ogrodami, parkami i alejami pełnymi zieleni.

Jednym z najważniejszych obszarów rekreacyjnych jest Park Nagüeles, który oferuje nie tylko piękne tereny spacerowe, ale także malownicze stawy i plac zabaw dla dzieci.

Innym urokliwym miejscem jest Park La Alameda, z rozległymi trawnikami, palmami i fontannami, gdzie można odpocząć w cieniu i cieszyć się spokojem.

Jednym z najważniejszych obszarów rekreacyjnych w Marbelli jest Park Nagüeles, który oferuje malownicze aleje, trawniki, stawy, oraz plac zabaw dla dzieci.

To idealne miejsce na rodzinne spacery, pikniki, czy jogę na świeżym powietrzu. Park ten jest jednym z wielu, które pozwalają mieszkańcom i turystom cieszyć się zielenią i kontemplować piękno przyrody.

de alcántaraKolejnym uroczym miejscem jest Park La Alameda, z rozległymi trawnikami, palmami i fontannami, gdzie można odpocząć w cieniu drzew, podziwiając piękne ogrody i kwitnące kwiaty.

Ten park to popularne miejsce spotkań mieszkańców i turystów, którzy przychodzą tu na odpoczynek i relaks.

Marbella jest również dumna z Parku Constitution, który oferuje starodrzewie i bogatą roślinność, tworząc urokliwe miejsce na spacer.

To także miejsce, gdzie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i festiwale, które przyciągają miłośników sztuki i muzyki.

Marbella jest znana z ekologicznego podejścia do miasta, które promuje zrównoważony rozwój i ochronę środowiska naturalnego. Marbella to miejsce, gdzie mieszkańcy i władze miejskie podejmują wysiłki na rzecz zachowania zieleni i przyrody, co sprawia, że miasto jest przyjazne dla ludzi i otoczenia.


Villa romana de Río Verde

del bonsaiVilla romana de Río Verde to kolejna cenna historyczna atrakcja w Marbelli. To starożytne rzymskie ruiny, które odkryto niedaleko od miasta.

Wizyta w tym miejscu pozwala odkryć fascynujący fragment historii regionu, oglądając pozostałości rzymskiej willi z zachowanymi mozaikami i kolumnami.

To wspaniałe miejsce dla miłośników archeologii i historii.

To miejsce przyciąga zarówno miłośników historii, jak i archeologii, oferując niepowtarzalne doświadczenie połączenia się z przeszłością.

To także doskonały przykład starożytnego dziedzictwa, które jest dumnie zachowywane i eksponowane przez Marbellę, co czyni to miasto nie tylko luksusowym kurortem, ale także ważnym centrum kulturalnym i historycznym na Costa del Sol.

Port jachtowy Puerto Banús

de alamedaPort jachtowy Puerto Banús to ikoniczne miejsce w Marbelli, które przyciąga bogatych i sławnych z całego świata.

Ten luksusowy port morski jest pełen luksusowych jachtów, butików znanych marek, ekskluzywnych restauracji i klubów nocnych.

To miejsce, gdzie można obserwować luksusowe życie i cieszyć się widokiem na piękne jednostki pływające.

Puerto Banús to także centrum rozrywki i zakupów, przyciągając miłośników mody, luksusu i życia nocnego.

Marbella

¡Hola! Te invitamos a descubrir Marbella, una joya en la Costa del Sol. Ven y explora sus hermosas playas, su vibrante vida nocturna y su exquisita gastronomía. Disfruta del encanto de su casco antiguo y no te pierdas la oportunidad de relajarte en sus lujosos resorts. Marbella te espera para ofrecerte una experiencia inolvidable. ¡No te lo puedes perder!

 

Marbella – z czego słynie?

Podsumowując, Marbella słynie z bogatego dziedzictwa kulturowego Hiszpanii , pięknych terenów zielonych, starożytnych ruin rzymskich oraz luksusowego portu jachtowego Puerto Banús. To miejsce, które łączy w sobie historię, przyrodę i nowoczesność, oferując niezapomniane doświadczenia dla turystów z całego świata.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00