Strona główna » Kursy motorowodne

Kursy motorowodne

Kursy motorowodne

by admin
Kursy motorowodne

Jeśli marzysz o pływaniu po jeziorach, rzekach lub morzu własną łodzią motorową, musisz zdobyć odpowiednie uprawnienia. Patent sternika motorowodnego to dokument, który pozwala Ci kierować jednostkami pływającymi o długości do 12 metrów i prędkości do 15 km/h. Aby go uzyskać, musisz przejść kurs i zdać egzamin przed komisją Urzędu Żeglugi Śródlądowej lub Morskiej.

Szkolimy i egzaminujemy przez cały rok

sternik motorowodnyW Akademii Mila oferujemy kursy motorowodne przez cały rok, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Nie musisz czekać na ciepłe dni, aby rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem.

Nasze szkolenia odbywają się w różnych lokalizacjach w Polsce, takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Kraków. Możesz wybrać miejsce i termin, które najbardziej Ci odpowiadają.

Szkolimy i egzaminujemy przez cały rok to hasło, które wyróżnia naszą ofertę na rynku.

Nie ograniczamy się do sezonu letniego, ponieważ wiemy, że żeglarstwo motorowodne to pasja, która nie zna granic czasowych. Niezależnie od pory roku i pogody, zapewniamy Ci najlepsze warunki do nauki i egzaminowania.

motorowych po wodach śródlądowychNasze łodzie motorowe są wyposażone w ogrzewanie i oświetlenie, a nasze instruktory są przygotowani na każdą sytuację.

Nie musisz martwić się o nic, tylko skupić się na swoim celu – zdobyciu patentu sternika motorowodnego.

Wybierz miejsce szkolenia

Nasze kursy motorowodne są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania i preferencji uczestników. Możesz wybrać między:

 • Kursami na jeziorach – idealnymi dla początkujących i osób lubiących spokojną żeglugę po malowniczych akwenach.
 • Kursami na rzekach – polecanych dla osób szukających większych wyzwań i emocji podczas pokonywania nurtów i przeszkód.
 • Kursami na morzu – skierowanymi do osób chcących poszerzyć swoje horyzonty i odkrywać nowe miejsca na Bałtyku.

jachty motoroweWszystkie nasze kursy są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy zapewnią Ci bezpieczeństwo i profesjonalizm.

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego:

Kurs na patent sternika motorowodnego składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna obejmuje zagadnienia z zakresu:

 • Prawa morskiego i śródlądowegowydanie patentu
 • Budowy i obsługi jednostek pływających
 • Nawigacji i meteorologii
 • Bezpieczeństwa na wodzie
 • Ratownictwa wodnego

Część praktyczna polega na nauce umiejętności prowadzenia łodzi motorowej pod okiem instruktora. Podczas zajęć na wodzie poznasz między innymi:

 • Manewry portowe i cumowanie
 • Zasady ustalania kursu i pozycji
 • Sygnały dźwiękowe i świetlne
 • Zasady ustępowania pierwszeństwa
 • Postępowanie w sytuacjach awaryjnych

patent motorowodnyPo ukończeniu kursu możesz przystąpić do egzaminu przed komisją UŻŚ lub UŻM. Egzamin składa się również z części teoretycznej i praktycznej. Musisz udowodnić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wymaganym przez przepisy.

Krok po kroku (jak się zapisać):

Jeśli chcesz zapisać się na kurs motorowodny w Akademii Mila, wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków:

 • Wejdź na naszą stronę internetową https://akademiamila.pl/ i wybierz zakładkę “Kursy motorowodne”.
 • Zapoznaj się z ofertą i wybierz kurs, który Cię interesuje. Możesz wybrać między kursem indywidualnym,morskich wodach wewnętrznych jednodniowym grupowym lub standardowym grupowym.
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy i dokonaj płatności za kurs. Otrzymasz potwierdzenie rejestracji i szczegółowe informacje o kursie na podany adres e-mail.
 • Przygotuj się do kursu, korzystając z materiałów dostępnych na naszej stronie. Możesz również skorzystać z dodatkowych konsultacji online z naszymi instruktorami.
 • Przyjdź na kurs w wybranym miejscu i terminie. Zabierz ze sobą dowód osobisty i oświadczenie o stanie zdrowia. Ciesz się nauką i zabawą na wodzie!
 • Zapisz się na egzamin przed komisją UŻŚ lub UŻM. Możesz to zrobić za pośrednictwem naszej strony lub samodzielnie. Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 14 lat i posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania jednostkami pływającymi.
 • Zdaj egzamin i odbierz swój patent sternika motorowodnego. Gratulujemy!

Uprawnienia do prowadzenia jachtów motorowych

jachtów motorowychPatent sternika motorowodnego uprawnia Cię do kierowania jednostkami pływającymi o długości do 12 metrów i prędkości do 15 km/h na wodach śródlądowych i morskich.

Możesz pływać zarówno w dzień, jak i w nocy, pod warunkiem, że widoczność jest wystarczająca. Patent jest ważny przez całe życie i nie wymaga odnawiania.

Patent sternika motorowodnego to dokument, który otwiera przed Tobą wiele możliwości i przygód. Dzięki niemu możesz samodzielnie wynajmować lub kupować łodzie motorowe i pływać nimi po polskich i zagranicznych wodach.

prowadzenia jachtów motorowychMożesz podróżować, odkrywać nowe miejsca, podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się kontaktem z naturą.

Możesz również zapraszać na pokład swoich bliskich i znajomych i dzielić się z nimi swoją pasją. Patent sternika motorowodnego to nie tylko uprawnienia, ale także prestiż i satysfakcja.

Kurs indywidualny sternik motorowodny

Jeśli chcesz mieć pełną elastyczność i indywidualne podejście, możesz wybrać kurs indywidualny. To opcja dla osób, które cenią sobie komfort i szybkość nauki.

Kurs indywidualny polega na tym, że masz do dyspozycji własnego instruktora i łódź motorową przez cały czas trwania szkolenia. Możesz ustalić z nim dogodny dla Ciebie termin i miejsce kursu. Kurs indywidualny trwa 8 godzin (4 godziny teorii i 4 godziny praktyki) i kosztuje 1500 zł.materiały szkoleniowe

Kurs indywidualny to idealna propozycja dla osób, które chcą nauczyć się pływać łodzią motorową w sposób skuteczny i przyjemny.

Podczas kursu skupiamy się na Twoich potrzebach i oczekiwaniach. Dostosowujemy tempo i zakres nauki do Twojego poziomu i celów.

Możesz liczyć na pełną uwagę i wsparcie naszego instruktora, który pokaże Ci wszystkie tajniki żeglarstwa motorowodnego. Kurs indywidualny to również świetna okazja, aby spędzić czas na wodzie w towarzystwie bliskiej osoby.

Możesz zaprosić na kurs swojego partnera, przyjaciela lub rodzinę i wspólnie cieszyć się z pływania. Kurs indywidualny to gwarancja satysfakcji i sukcesu!

Kurs jednodniowy grupowy sternik motorowodny

narciarstwa wodnegoJeśli chcesz zdobyć patent sternika motorowodnego w jeden dzień, możesz wybrać kurs jednodniowy grupowy. To opcja dla osób, które mają ograniczony czas lub chcą zaoszczędzić pieniądze.

Kurs jednodniowy grupowy polega na tym, że uczestniczysz w szkoleniu teoretycznym i praktycznym w grupie do 6 osób.

Kurs trwa 10 godzin (5 godzin teorii i 5 godzin praktyki) i kosztuje 600 zł.

Kurs jednodniowy grupowy to doskonała propozycja dla osób, które chcą szybko i tanio zdobyć patent sternika motorowodnego. Podczas kursu poznasz podstawy teorii i praktyki żeglarstwa motorowodnego w zgranej i przyjaznej atmosferze.motorowodnego i narciarstwa wodnego

Będziesz miał okazję wymieniać się doświadczeniami i wrażeniami z innymi uczestnikami kursu. Nasz instruktor zadba o to, abyś opanował wszystkie niezbędne umiejętności i czuł się pewnie za sterami łodzi motorowej.

Kurs jednodniowy grupowy to również świetna okazja, aby poznać nowych ludzi i nawiązać ciekawe znajomości. Kurs jednodniowy grupowy to wyzwanie i zabawa w jednym!

jachtem motorowymJeśli chcesz spełnić swoje marzenia o pływaniu łodzią motorową, nie zwlekaj i zapisz się na kurs motorowodny w Akademii Mila. To najlepsza inwestycja w Twoją pasję i przyszłość.

Nie ważne, czy jesteś początkujący czy zaawansowany, czy masz dużo czy mało czasu, czy wolisz pływać na jeziorach, rzekach czy morzu – mamy kurs idealny dla Ciebie.

Zapewniamy Ci profesjonalną i przyjazną obsługę, wysokiej jakości sprzęt i materiały, a przede wszystkim niezapomniane wrażenia i emocje. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i zdobądź patent sternika motorowodnego już dziś! Zapraszamy!

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00