Strona główna » Długie weekendy 2024

Długie weekendy 2024

Długie weekendy

by admin
Długie weekendy 2024

Rok 2024 zapowiada się jako okres obfitujący w liczne długie weekendy, co z pewnością stanowi dobrą wiadomość dla tych, którzy z zapałem planują krótkie wypady czy chwilę relaksu.

Przyszły rok przywita nas nie tylko tradycyjnymi świętami, ale również dniem wolnym przypadającym na kilka istotnych momentów. Poniżej przedstawimy kalendarz długich weekendów oraz szczegóły dotyczące możliwości wzięcia dodatkowego wolnego za święta.

Długie weekendy w 2024 roku: kalendarz

Styczeń

 • 1 stycznia (poniedziałek) – Nowy Rok
 • 6 stycznia (sobota) – Trzech Króli

Rok rozpoczniemy od Nowego Roku, który w 2024 roku wypada na poniedziałek, 1 stycznia. Już kilka dni później, 6 stycznia, przypadnie Święto Trzech Króli, otwierając potencjalne opcje na przedłużenie okresu wypoczynku od 5 do 7 stycznia.

Kwiecień

 • 22 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny

Kwiecień wyróżnia się Poniedziałkiem Wielkanocnym, które w 2024 roku przypada na 22 kwietnia, otwierając możliwość wydłużonego weekendu od 20 do 22 kwietnia.

Maj

 • 1 maja (środa) – Święto Pracy
 • 3 maja (piątek) – Święto Konstytucji 3 Maja

Maj to miesiąc, w którym mamy szansę cieszyć się z dwóch długich weekendów. 1 maja, przypadające środku tygodnia, a następnie 3 maja, piątkowe Święto Konstytucji 3 Maja, pozwalają na wydłużenie wolnego od 1 do 5 maja.

Czerwiec

 • 20 czerwca (czwartek) – Boże Ciało

W czerwcu warto zwrócić Boże Ciało, które przypada 20 czerwca (czwartek), otwierając możliwość na wydłużenie weekendu od 20 do 23 czerwca.

Sierpień

 • 15 sierpnia (czwartek) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

W połowie sierpnia, a dokładniej 15 sierpnia, przypadnie Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, stanowiące doskonałą okazję do wydłużonego wypoczynku od 15 do 18 sierpnia.

Listopad

 • 1 listopada (piątek) – Wszystkich Świętych
 • 11 listopada (poniedziałek) – Święto Niepodległości

Listopad również obdarza nas dwoma długimi weekendami. 1 listopada, piątkowe Wszystkich Świętych, a następnie 11 listopada, poniedziałkowe Święto Niepodległości, pozwalają na wydłużenie okresu wolnego od 1 do 11 listopada.

Grudzień

 • 25 grudnia (środa) – Boże Narodzenie

Rok zakończymy Bożym Narodzeniem, które wypada 25 grudnia (środa), dając możliwość wydłużenia weekendu od 25 do 27 grudnia.

Długie weekendy w 2024 roku – kiedy wypadają?

Długie weekendy w 2024 roku nie tylko dają szansę na zasłużony odpoczynek, ale także otwierają przed nami mnóstwo możliwości, aby cieszyć się chwilami spędzonymi z bliskimi i realizować swoje pasje. Poniżej przedstawiam szczegółowe daty długich weekendów, które mogą stać się punktem wyjścia do planowania niezapomnianych chwil:

 1. Nowy Rok: 31 grudnia 2023 (sobota) – 1 stycznia 2024 (poniedziałek) – rozpocznij rok odświeżony i pełny energii, celebrując przejście z 2023 do 2024 roku.
 2. Poniedziałek Wielkanocny: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek) – idealna okazja do tradycyjnych spotkań rodzinnych czy wiosennych wypadów.
 3. Święto Pracy: 1 maja 2024 (środa) – środek tygodnia może być doskonałym pretekstem do przedłużonego weekendu – czas na relaks lub krótką podróż.
 4. Boże Ciało: 20 czerwca 2024 (czwartek) – długi weekend w czerwcu to doskonała okazja do wizyty w miejscach o wyjątkowym charakterze, ciesząc się letnią aurą.
 5. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny: 15 sierpnia 2024 (czwartek) – święto Wniebowzięcia to idealny moment na chwilę zadumy i wypoczynku, szczególnie w okresie letnim.
 6. Wszystkich Świętych: 1 listopada 2024 (piątek) – przedłużony weekend na początku listopada to okazja do odwiedzenia grobów bliskich czy też spokojnego wypoczynku przed nadchodzącą zimą.
 7. Święto Niepodległości: 11 listopada 2024 (poniedziałek) – kombinacja weekendu i poniedziałku może być doskonałą szansą na patriotyczne obchody i refleksję.
 8. Boże Narodzenie: 25 grudnia 2024 (środa) – Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych. Możliwość odbioru 24 grudnia (wtorek) dodatkowo wydłuża okres świąteczny.

Zaplanowanie urlopu na długi weekend to doskonały sposób na złapanie oddechu od codziennych obowiązków i zregenerowanie sił. Długie weekendy w 2024 roku nie tylko oferują tradycyjne święta, ale również pozwalają na stworzenie wyjątkowych okazji do spędzenia czasu z najbliższymi czy realizacji pasji.

Odbiory za święta w 2024 roku – kiedy nam przysługują?

Jeśli planujesz wziąć dodatkowy dzień wolny i stworzyć jeszcze dłuższy weekend, warto sprawdzić, kiedy możesz skorzystać z odbioru za święta. Poniżej przedstawiamy możliwości wzięcia wolnego w kontekście świąt w 2024 roku:

 1. Nowy Rok: 31 grudnia 2023 (sobota) – możliwość odbioru 1 stycznia 2024 (poniedziałek)
 2. Poniedziałek Wielkanocny: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)
 3. Święto Pracy: 1 maja 2024 (środa)
 4. Boże Ciało: 20 czerwca 2024 (czwartek)
 5. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny: 15 sierpnia 2024 (czwartek)
 6. Wszystkich Świętych: 1 listopada 2024 (piątek)
 7. Święto Niepodległości: 11 listopada 2024 (poniedziałek)
 8. Boże Narodzenie: 25 grudnia 2024 (środa) – możliwość odbioru 24 grudnia (wtorek)

Kiedy planujesz skorzystać z odbioru za święta w 2024 roku, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, przedstawione daty obejmują możliwość wzięcia dodatkowego wolnego, ale pamiętaj, że dokładne zasady odbioru mogą się różnić w zależności od polityki firmy oraz obowiązujących przepisów.

Zanim zdecydujesz się na konkretny termin odbioru, zalecamy skonsultowanie się z działem HR lub przełożonym, aby uzyskać pełną informację na temat procedur i regulacji obowiązujących w Twojej organizacji. Niektóre firmy mogą wymagać wcześniejszego zgłoszenia urlopu, a dokładne warunki mogą się różnić.

Warto pamiętać, że wybierając się na krótką wycieczkę, odpoczynek w górach czy relaksujący pobyt nad morzem, możemy maksymalnie wykorzystać te wyjątkowe dni. Planując urlop, warto również zwrócić uwagę na popularność miejsc turystycznych, aby uniknąć tłumów i cieszyć się spokojem podczas zasłużonego wypoczynku.

Długie weekendy w 2024 roku to nie tylko okazja do odpoczynku, ale także szansa na odkrycie nowych miejsc, rozwoju zainteresowań czy po prostu na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Cieszmy się więc planowaniem tych wyjątkowych dni i korzystajmy z każdej okazji do relaksu i radości!

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00