Strona główna » Tematyczne kolonie dla dzieci. Dlaczego warto?

Tematyczne kolonie dla dzieci. Dlaczego warto?

kolonie

by admin
Tematyczne kolonie dla dzieci

Rozglądając się za koloniami dla dzieci można być pod wrażeniem aktualnej oferty organizatorów. Do wyboru mamy mnóstwo imprez różniących się nie tylko miejscem pobytu, ale przede wszystkim tematyką. Organizatorzy starają się odpowiadać na różne zainteresowania młodych ludzi, regularnie wprowadzając do swojej oferty nowe wyjazdy tematyczne – na przykład sportowe, taneczne, jeździeckie, żeglarskie itd. Dlaczego warto posłać dziecko na kolonie tematyczne? Kilka dobrych argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

 

Brak miejsca na nudę

Najważniejszym powodem, dla którego warto sfinansować dziecku kolonie tematyczne, jest imponujący program takiej imprezy. Wszystkie aktywności są skupione wokół motywu przewodniego, którym mogą być np. zajęcia artystyczne, teatralne, układanie z klocków, gry sportowe, zajęcia taneczne czy treningi jeździeckie.

Dzięki szczegółowemu programowi dziecko nie będzie ani przez moment narzekać na nudę, choć oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie wszystko jest skupione na motywie wyjazdu. Młodzi ludzie będą mieć do dyspozycji także czas wolny, będą mogli poleniuchować, poczytać książkę czy popływać w morzu/w jeziorze etc.

Spełnienie dziecięcego marzenia

Jeśli Twoje dziecko ma jakąś wielką pasję, to wpisujące się w nią kolonie tematyczne będą wakacyjnym strzałem w dziesiątkę. Młodzi ludzie marzą o tym, aby uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach skupionych na ich zainteresowaniach, podczas których mogą się czegoś nauczyć, zaprezentować swoje umiejętności i dobrze bawić w gronie rówieśników. Kolonie tematyczne stwarzają ku temu idealne warunki.

Wypoczynek wśród rówieśników mających takie same zainteresowania

Ważną zaletą kolonii tematycznych jest to, że nie biorą w nich udziału osoby przypadkowe. Raczej trudno się spodziewać, aby dziecko, które nie interesuje się np. tematyką Harry’ego Pottera, MINECRAFTA czy LEGO poprosiło rodziców o sfinansowanie takich kolonii.

Tym samym dzieci przebywają w towarzystwie rówieśników pozytywnie zakręconych na tle tego samego zainteresowania, co świetnie wpływa na atmosferę i ułatwia szybkie nawiązanie nowych znajomości. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy Twoje dziecko jest trochę nieśmiałe i miewa problemy z płynnym wejściem do nowej grupy rówieśniczej.

Sposób na rozwijanie pasji dziecka

Od pasji nie ma wakacji! Jeśli Twoje dziecko ma jakąś pozytywną zajawkę, to z pewnością chce poświęcać jej czas nie tylko w czasie roku szkolnego, ale również w okresie letnim. Kolonie tematyczne dają taką możliwość. Dziecko nie tylko zachowa kontakt ze swoja pasją, ale także będzie mogło rozwinąć swoje umiejętności, zyskać cenne wskazówki od wykwalifikowanych instruktorów czy wymienić się doświadczeniami z rówieśnikami.

Znajdź tematyczne kolonie dla dziecka w ofercie zaufanego organizatora

Jedną z największych ofert wyjazdów kolonijnych ma Kogis – renomowany organizator turystyki dziecięcej i młodzieżowej, który od wielu lat dba o bezpieczny, aktywny i radosny wypoczynek młodych ludzi.

Kogis organizuje kolonie dla dzieci w najatrakcyjniejszych zakątkach naszego kraju, zarówno nad morzem, jak i w górach, nad jeziorem czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Warto zwrócić uwagę na wysoki standard ośrodków kolonijnych, wyjazdy z różnych miejscowości oraz wykwalifikowaną, zaangażowaną i doświadczoną kadrę wychowawców, jak i atrakcyjne wycieczki w cenie imprezy.

Z pełną ofertą kolonii dla dzieci organizowanych przez Kogis możesz się zapoznać na stronie internetowej https://www.kogis.pl/kolonie/.

 

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00