Strona główna » Szkolenia żeglarskie

Szkolenia żeglarskie

Szkolenia żeglarskie

by admin
Szkolenia żeglarskie

Mazury to istny cud natury. Ta opinia jest doskonale znana nie tylko wśród mieszkańców Polski, ale także wśród zagranicznych turystów, których licznie można spotkać w tym właśnie regionie. Jednak nie o tym będzie aktualnie mowa, ale o możliwościach, jakie jest w stanie zapewnić Kraina Tysiąca Jezior.

To najlepsze miejsce do tego, gdzie można rozpocząć swoją przygodę z żeglowaniem. W jaki sposób? O tym właśnie będzie mowa poniżej.

Całosezonowe szkolenia żeglarskie na Mazurach

prowadzenia jachtów żaglowychWydawać by się mogło, że wraz z ustaniem sezonu turystycznego, który rozkłada się na początek wiosny i trwa aż do wczesnej jesieni. cały region Mazur zamiera i nic tak naprawdę się tu nie dzieje.

Jest to błędne myślenie, bo dzieje się tu zawsze dużo. Jedynie z mniejszą intensywnością. Przez cały rok znaleźć tu można bazy noclegowe, liczne imprezy, a także zabytki i atrakcje.

Można tutaj także znaleźć szkoły dla przyszłych żeglarzy. Dla tych osób, które uznały, że czas zdobyć nowe umiejętności.

e organizowane są tak naprawdę przez cały rok. Z jednym wyjątkiem, że w okresie jesień i zima, jest ich może nieco mniej.

patent żeglarza jachtowegoTo jednak nie oznacza, że nie można z nich skorzystać. Tym bardziej że w tym okresie szkolenia żeglarskie mogą być nieco tańsze.

Nie ma się czemu dziwić, ponieważ niższa cena może stanowić pokusę dla naprawdę wytrwałych żeglarzy, którzy chcą się kształcić, zdobywając nowe umiejętności pod okiem doświadczonej kadry – bez względu na zimno panujące na dworze.

Zresztą, prawdziwy żeglarz musi poradzić sobie na wodzie o każdej porze roku.

Kurs sternika motorowodnego lub kurs żeglarski – co wybierzesz?

szkolenie żeglarskieChyba tak naprawdę nie da się odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, jakie dokładnie ambicje posiada przyszły żeglarz.

Może ktoś zakończył już kurs żeglarski i będzie chciał zdawać na sternika motorowodnego? Pod uwagę na pewno należy wziąć także czas, który należy poświęcić w przypadku każdego z tych szkoleń i okresu, kiedy będzie się ono odbywać.

Kurs na sternika motorowodnego zostanie omówiony poniżej, ale warto wyjaśnić czym tak naprawdę są kursy żeglarskie, aby mieć świadomość, z czym tak naprawdę ma się do czynienia. Mówiąc o żeglowaniu, należy bowiem nadmienić, że jest kilka patentów, jakie należy zdobywać w określonej kolejności.

Żeglarz jachtowy

kursy żeglarskieŻeglarz jachtowy to pierwszy patent, który mogą zdobyć także osoby niepełnoletnie. Właściwie to należy dodać, że jest to jedyny patent, który mogą zdobyć osoby, jakie ukończyły 14 rok życia.

To w trakcie takie kursu poznaje się podstawowe zasady obsługi jachtu oraz zachowania bezpieczeństwa.

Szkolenie zakończone jest egzaminem, który jest w stanie dać następujące uprawnienia:

  • prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych,
  • prowadzenie jachtów do dwunastu metrów długości kadłuba po wewnętrznych wodach morskich do granicy dwóch mil morskich od brzegu.

Jachtowy sternik morski

zajęcia praktyczneMoże się o niego postarać każda osoba, która ma żeglarza jachtowego, a do tego ma ukończone 18 lat. Wymaga się 200 godzin żeglugi na dwóch różnych rejsach po morzu, aby można było przystąpić do egzaminu.

Tak, bowiem niezależnie od tego, z jakim patentem ma się do czynienia, zawsze wymagany jest egzamin, który będzie potwierdzeniem zdobycia odpowiedniej wiedzy.

Osoby, którym uda się zdobyć te patent, będą mogły tak naprawdę pozwolić sobie na prowadzenie każdego jachtu – o ile jego długość nie będzie przekraczać 18 m.

Kapitan jachtowy

szkoła żeglarstwaBycie kapitanem to dopiero nie lada sprawa. W końcu to główna, dowodząca osoba na jachcie.

Aby móc jednak nim zostać (co musi zostać poprzedzone odpowiednim szkoleniem), należy mieć udokumentowane przynajmniej 12000 godzin spędzonych na wodzie.

Przy czym aż 400 godzin należy samodzielnie prowadzić rejs po wodach.

Jak więc widać, zaraz po jachtowym sterniku morskim, należy zadbać o zbieranie odpowiedniego doświadczenia. Warto wiedzieć, że osoby, jakie chcą zostać kapitanem, nie muszą mieć egzaminu.

kursach żeglarskich Wystarczy tylko mieć dowód na duże doświadczenie na wodzie. Jeżeli tak faktycznie będzie, można sobie pozwolić na prowadzenie jachtów do 24 metrów długości na morzu.

Tygodniowy kurs żeglarski na Mazurach

Czy to się opłaca? Oczywiście, że tak. Jeżeli ktoś się faktycznie widzi za sterem i czuje, że dzięki temu może spełnić swoje marzenia, to jak najbardziej.

Kursy żeglarskie tak naprawdę dedykowane są dla wszystkich – włączając w to młode osoby, które dopiero co przygotowują się do bycia żeglarzami, powyżej 14 roku życia.

stopień jachtowego sternika morskiegoTak, nawet własne dziecko można zapisać na taki wyjazd – w szczególności, jeżeli mowa jest o okresie letnim, kiedy to rodzice szukają dla swoich pociech ciekawych obozów.

Kursy żeglarskie

Niezależnie czy oferta wyjazdowa skierowana jest do nastolatków, czy też do osób dorosłych – można być jednak pewnym tego, że w trakcie takiego tygodniowego kursu żeglarskiego, można przygotować się na solidną porcję wiedzy.

patent jachtowego sternika morskiegoNa pewno nie jest to obóz dla osób, jakie mają zamiar leniuchować. To “tylko” siedem dni, więc tak naprawdę jest niewiele czasu na to, aby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności.

Jeżeli jednak ma się do czynienia z osobami, które są nastawione na naukę, nic nie będzie sprawiać im problemu.

Uczestnicy zostają ulokowani na jachtach, w specjalnie do tego dedykowanych kajutach. Śmiało można powiedzieć, że przez kolejnych siedem dni ich życie będzie toczyło się właśnie dookoła żeglowania.

Wydaje się ciężkie, ale jeżeli ktoś jest nastawiony na to, że już niedługo będzie mógł cieszyć się z patentu żeglarskiego, nic tak naprawdę nie będzie mu przeszkadzać. Nawet fakt bardzo wczesnych pobudek.

Doskonalenie umiejętności żeglarskich

szkolenia motorowodneBardzo ważny temat, którego nie można pominąć. Skoro ktoś już zrobił pierwszy krok do tego, aby zostać żeglarzem, zapisując się na stosowne szkolenie, nie może na tym poprzestać.

Bardzo ważne jest doskonalenie umiejętności żeglarskich. Kilka wypraw w ciągu roku nad jezioro, jest jak najbardziej zalecane.

Uwaga! Wcale nie trzeba stać się posiadaczem własnego jachtu, aby móc żeglować. Jest wiele firm, jakie specjalizuje się w tematyce czarter jachtów.

W szczególności nie brakuje ich na Mazurach – w tym mniejszych oraz większych miejscowościach, jakie mogą pochwalić się przystaniami żeglarskimi z prawdziwego zdarzenia.

patent żeglarza jachtowegoCzarter jachtów daje możliwość dostępu do różnych jednostek wodnych. Warto więc zapoznać się z takimi możliwościami, dzięki czemu istnieje także możliwość spędzenia wypoczynku w zupełnie innych okolicznościach.

Zamiast zatłoczonego hotelu, cisza i spokój wody, a do tego natura w najpiękniejsze postaci.

Samodzielne żeglowanie to ogrom możliwości, którym wiele osób nie jest w stanie się oprzeć. Kto raz spróbuje, ten nie będzie mógł z tego zrezygnować.

Kurs sternika motorowodnego

zajęcia teoretyczneCzas na to, aby sprawdzić, na jakie możliwości może pozwolić sobie sternik motorowodny. Mówiąc w skrócie, jest to osoba, która może obsługiwać jacht z napędem silnikowym lub skuter.

Podczas takiego szkolenia można zapoznać się z takimi zagadnieniami, ale także z tymi, które odnoszą się do bezpiecznego poruszania się po wodzie.

Tyczy się to żeglarzy, a także sterników motorowodnych, aby żadna z tych osób nie stanowiła zagrożenia dla innych.

Patent sternika motorowodnego nie zawsze jest potrzebny. Wyjątkiem są następujące sytuacje:

  • jacht o mocy silnika tylko do 10 kW (13,60 KM);
  • jachty o mocy silnika do 75 kW (101,97 KM) i o długości kadłuba do 13 m, jeśli ich prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.

rejsy szkolenioweMówiąc w skrócie, osoba jaka takiego patentu nie będzie posiadać, może sobie pozwolić na wynajęcie małej łódki, której prędkość nie będzie w stanie wszystkich usatysfakcjonować.

Może więc warto postarać się o taki patent, dzięki czemu na wodzie będzie można zapewnić sobie zdecydowanie lepsze wrażenia.

Nie pozostaje nic innego, jak znaleźć dla siebie miejsca, gdzie takie szkolenia są regularnie organizowane.

Podchodząc do wyboru jednostki szkoleniowej, warto uwzględnić opinie innych osób, jakie zdążyły wcześniej skorzystać z ich usług edukacyjnych

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00