Strona główna » Małopolska – atrakcje dla całej rodziny

Małopolska – atrakcje dla całej rodziny

Małopolska

by admin
Małopolska

Województwo małopolskie jest obszarem, który pod względem turystycznym ma bardzo wiele do zaoferowania. Region ten to nie tylko Kraków, ale także Bochnia, Wieliczka, Zakopane i inne popularne miejscowości. Warto wiedzieć, jakie atrakcje turystyczne dla całej rodziny ma do zaoferowania Małopolska.

 

Spływy kajakowe

Nie wszyscy wiedzą, że na obszarze Małopolski prężnie działają firmy organizujące spływy kajakowe. Zwłaszcza osoby wybierające się w Pieniny koniecznie powinny udać się na wyprawę jedną z najpiękniejszych rzek regionu, czyli Dunajcem. Spływ kajakowy lub rafting to opcja dla osób aktywnych, które uwielbiają rozrywki z nutką adrenaliny.

Dunajec jest rzeką o łagodnym charakterze, dzięki czemu w spływie mogą brać udział nawet kilkuletnie dzieci.

Parki rozrywki

W rejonie Małopolski działa wiele interesujących parków rozrywki, aquaparków, parków miniatur bądź też parków dinozaurów, które zapewniają wiele godzin z rozrywki dla całej rodziny. Osoby, które nie chcą stać w długich kolejkach do kas wejściowych, bilety mogą kupić online i zaoszczędzić swój cenny czas.

Szalona zabawa na rollercoasterach, karuzelach i innych urządzeniach to coś, co sprawi mnóstwo radości i frajdy całej rodzinie, nie tylko najmłodszym. W takich miejscach znów można poczuć się jak dziecko.

Zamki i pałace

Miłośnicy historii powinni pokusić się o odwiedzenie najpopularniejszych zamków i pałaców regionu. Mowa tutaj między innymi o Zamku Królewskim na Wawelu, zamku w Niedzicy a także zamku w Ogrodzieńcu. Są to miejsca, które pozwalają poczuć tchnienie historii, zanurzyć się w czarujących opowieściach z dawnych czasów, a także poznać legendy krążące od wielu lat w regionie.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jest to jeden z najpopularniejszych zabytków Polski, rokrocznie odwiedzany przez setki tysięcy turystów. Nic dziwnego – każdy, kto zajrzał tutaj przynajmniej raz, z pewnością zechce powrócić w przyszłości. Kopalnia Soli w Wieliczce zachwyca plątaniną malowniczych korytarzy lśniących od soli.

Pomimo tego, że dla zwiedzających zostało udostępnionych niewiele z wszystkich korytarzy kopalni, jest tu na co popatrzeć. Pod opieką przewodnika można odbyć naprawdę fascynującą podróż w głąb ziemi, schodząc w dół po ponad ośmiuset schodach.

Jak przygotować się na wyprawę w Małopolskę?

Osoby, które chcą odwiedzić region Małopolski wraz z rodziną, powinny pamiętać o tym, by przede wszystkim zatroszczyć się o odpowiednie miejsca noclegowe. Hotel dla rodzin z dziećmi to miejsce, które zapewnia atrakcje na wysokim poziomie dla każdego członka rodziny. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno rodzice, jak i pociechy, także te najmłodsze.

Warto także zastanowić się nad środkiem transportu – przy obecnych cenach paliwa najkorzystniejszym pod względem finansowym rozwiązaniem może okazać się pociąg, którym bez żadnego problemu można dotrzeć praktycznie wszędzie.

Podsumowując, Małopolska może nie wydawać się najbardziej oczywistym wyborem, jeśli chodzi o cel wakacyjnej wyprawy. Tymczasem jest to bardzo interesujący region, który warto poznać.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00