Strona główna » Bon turystyczny wydłużony

Bon turystyczny wydłużony

Bon turystyczny

by admin
Bon turystyczny wydłużony

Zwolenników, jak i przeciwników bonów turystycznych nie brakuje. Osoby, które są uprawnione do jego posiadania chcą go wykorzystać i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego.

Raczej nikogo nie zdziwiło to, iż ważność bonu turystycznego została wydłużona przez rząd do 31 marca 2023 roku. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, gdzie można taki bon wykorzystać, jak go uzyskać oraz w jaki sposób sprawdzić, czy jest się uprawnionym do jego posiadania. 

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

polskiej organizacji turystycznejWielu rodziców zastanawia się nad tym, w jaki sposób mogą oni wykorzystać bon turystyczny.

Niektórzy chcieliby przecież spędzić urlop poza granicami kraju. Niestety, bon turystyczny można wykorzystać tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcemy wypocząć na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Dobrze byłoby zdawać sobie z tego sprawę, aby uniknąć rozczarowania.

Poza tym należy mieć świadomość tego, że bony turystyczne będzie można wykorzystać jedynie u podmiotów uprawnionych. 

Komu należy się bon na wakacje?

Bon turystyczny należy się rodzicom na każde ich dziecko. Musi jednak przysługiwać na nie dodatek wychowawczy bądź świadczenie wychowawcze. Bardzo istotny jest także wiek dziecka.polskim bonie turystycznym

Nie może ono mieć ukończonego osiemnastego roku życia. Wysokość bonu turystycznego to co do zasady 500 złotych.

Jeśli jednak dziecko jest niepełnosprawne, każdy z jego prawnych opiekunów może uzyskać na nie po 500 złotych świadczenia. 

Jak uzyskać bon turystyczny 2022?

Uzyskanie bonu turystycznego 2022 nie jest tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Wystarczy w zasadzie założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a później aktywować bon.

imprezy turystyczne realizowaneNiektórym wydaje się do dość mocno skomplikowane. Niemniej jednak wystarczy postępować krok po kroku, wedle instrukcji, która zamieszczona jest na wyżej wspomnianej Platformie.

Jeżeli nadal mamy trudności z uzyskaniem bonu turystycznego, zawsze możemy skorzystać z różnego rodzaju szczegółowych poradników w Internecie.

Nie bójmy się także szukać pomocy innych rodziców na forach internetowych.

Czy bon turystyczny jest jeszcze aktualny?

adres poczty elektronicznejWielu rodziców, którzy nie zdążyli wykorzystać bonu turystycznego, obawiało się utraty jego ważności.

Na szczęście, rząd zdecydował o przedłużeniu ważności wspomnianego świadczenia. Nie należy więc martwić się o to, że bon straci ważność ostatniego dnia września.

Wygaśnie on dopiero z dniem 31 marca 2023, o ile rzecz jasna rząd nie zdecyduje o dalszym wydłużeniu jego ważności. Dziś bardzo ciężko to jednak przewidzieć. 

Gdzie można płacić bonami turystycznymi?

wysokości świadczenia wychowawczegoNie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, gdzie można płacić bonami turystycznymi.

Niektórzy błędnie sądzą, że będzie można zapłacić takim bonem w każdym wybranym przez siebie na odpoczynek miejscu. Niestety, nie wszystkie podmioty akceptują takie bony.

Co do zasady, przy pomocy bonu można zapłacić za usługi hotelarskie. Możemy skorzystać z niego nie tylko nocując w hotelu, ale również w pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy też na campingu.

polska organizacja turystycznaKażda z rodzin może oczywiście wypocząć w takim zakątku Polski, w jakim pragnie. Nie ma żadnej odgórnej zasady narzucającej rodzicom i ich dzieciom kierunek wakacyjnych wypraw.

Zanim jednak udamy się w jakieś konkretne miejsce, dowiedzmy się czegoś o nim. Bon możemy wykorzystać bowiem jednorazowo.

Nie będziemy więc mogli użyć go po raz drugi, jeżeli nasze pierwsze wakacje okażą się niezbyt udane. Płatności bonem turystycznym nie da się bowiem anulować po zakończeniu pobytu, który nas rozczarował.

przedsiębiorcę turystycznegoWażne jest więc to, aby decyzja dotycząca tego, gdzie płacimy bonem, została podjęta w sposób przemyślany i odpowiedzialny.

Dobrym pomysłem wydaje się więc przedyskutowanie z całą rodziną tego, jak nasze wakacje mają właściwie wyglądać.

Bez tego ciężko będzie wybrać nam miejsce, z którego wszyscy będziemy zadowoleni.

Jak sprawdzić, czy mam bon turystyczny?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, w jaki sposób można sprawdzić, czy posiada się właściwie bon turystyczny. Na szczęście, nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się niektórym wydawać.

polityki społecznejPo pierwsze, należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeżeli nie mamy takowego profilu, musimy założyć sobie konto.

Bez tego niemożliwe będzie niestety sprawdzenie tego, czy dysponujemy bonem turystycznym.

Po zalogowaniu się na swój profil nie pozostaje nam nic innego jak wejście w zakładkę “Ogólny”, a następnie w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”. Trzecim krokiem jest kliknięcie zakładki “Mój bon”.

dokument elektroniczny uprawniającyAby można było z bonu korzystać, niezbędna będzie jego aktywacja. Bez tego, bon nie będzie nadawał się do użytku.

Nie ma się jednak czym martwić. Aktywacja bonu turystycznego wcale nie jest trudna.

Konieczne będzie jednak podanie swojego aktualnego numeru komórkowego oraz rzecz jasna adresu email.

Jak płacić bonem turystycznym?

Bony turystyczne wciąż są dla wielu rodziców pewną nowością. Nic więc dziwnego w tym, że wielu z nich zwyczajnie nie wie, w jaki sposób płacić bonem turystycznym.

imprez turystycznychNa szczęście, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się niektórym osobom wydawać.

Najważniejsza jest rzecz jasna wspomniana już wyżej aktywacja bonu turystycznego. Bez tego niemożliwe będzie niestety płacenie nim.

Należałoby również dowiedzieć się, czy miejsce, w którym chcemy odpocząć wraz z dziećmi, respektuje bony turystyczne. Kiedy już będziemy w miejscu, które takie bony przyjmuje, należy udać się na recepcję.

pożytku publicznegoTam trzeba wyrazić chęć skorzystania z bonu turystycznego i podać pracownikowi kod obsługi płatności.

Kiedy recepcjonista wprowadzi wspomniany wyżej kod do systemu, na nasz numer telefonu komórkowego przyjdzie SMS potwierdzający płatność.

Nie jest to jednak koniec.

Aby płatność bonem mogła zostać przyjęta, konieczne będzie podanie treści SMS-a osobie pracującej na recepcji. Proces płacenia za usługi hotelarskie przy pomocy bonu turystycznego nie jest więc ani trudny, ani skomplikowany.

Wielu rodziców niepotrzebnie denerwuje się jednak dokonywaniem płatności za pobyt w ten właśnie sposób. Musimy jednak pamiętać o tym, że jest to legalne i bezpieczne.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00