Strona główna » Bon turystyczny

Bon turystyczny

Bon turystyczny

by admin
Bon turystyczny

Bon turystyczny. Podróżowanie to ekscytujące zajęcie dla wielu osób oraz szansa na poznanie nowych miejsce, oraz kultur.

Jednak wyprawy turystyczne często wiążą się także niestety ze sporymi kosztami, które nie każdy jest w stanie sam pokryć. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat bonów turystycznych, które umożliwiają podróżowanie na korzystnych warunkach dzieciom.

Bon turystyczny- gdzie można nim zapłacić?

Bon turystyczny jest dodatkiem dla dziecka, które pozwala na podróżowanie w przeróżne miejsce. Bon można wykorzystać podczas podróży w takie miejsca jak: gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty.

platformie usług elektronicznychPrócz tego bonem można sfinansować wyjazd dziecka na obozy, na przykład: wyjazdy kolonijne, obozy sportowe oraz wydarzenia harcerskie.

Od 2021 roku bon można także wykorzystać na usługi przewodnika, który oprowadzi po miastach, górach, muzeach oraz galeriach czy też skansenach.

Warto nadmienić także, że przewodnik może poprowadzić także wycieczkę autokarem czy nawet rejs statkiem. Nie jest to jednak cała lista, która umożliwia wykorzystanie bonu.

Bon turystyczny, a obiekty do zwiedzania

Bon turystyczny może być wykorzystany na terenie całej Polski. Jako przykład niektórych obiektów można wymienić: muzea, skanseny, centra edukacyjne, zajazdy, miejsce agroturystyczne, hotele i wiele więcej.

Pełna lista wraz z mapą różnych miejsce znajduje się na dedykowanej stronie internetowej.

usługi hotelarskieWarto zajrzeć na https://bonturystyczny.polska.travel/mapa. Można tutaj znaleźć wiele szczegółowych informacji.

Na pytania może zaś udzielić odpowiedzi dedykowana infolinia, która jest całodobowa. Można doinformować się na 22 11 22 111.

Zmiany w funkcjonowaniu bonu turystycznego

Bon turystyczny jest wielkim odciążeniem dla rodziców, którzy mogą wykorzystać dedykowany dodatek na wybrane atrakcje dla dziecka. Zmiany jednak pojawiają się co jakiś czas w funkcjonowaniu tego dodatku.

Można znaleźć na przykład zmianę, która stwierdza, że bon turystyczny jest ważny nie do końca marca 2022, jak wcześniej planowano, a do końca września 2022.

imprezy turystyczne realizowaneTen termin jest wiążący. Warto wykorzystać bon na przykład na opłacenie w trakcie wakacji wycieczki lub też półkolonii, która pozwoli dziecku lepiej poznać Polskę.

Polski Bon turystyczny- kolejne ważne informacje

Polski Bon Turystyczny to program odciążający rodziców, który powstał tuż obok dofinansowania 500+.

Jest to oferta, która zakłada, że rodzice pobierający wymienione już świadczenie na swoje dzieci, mogą również otrzymać bon o wartości kolejnych 500 złotych na dziecko, który można wykorzystać w ramach finansowania wakacji, wycieczki, pobytu poza domem na noc, i tak dalej.

programu polski bon turystycznyProgram ten funkcjonuje na nieco odmiennych zasadach dla rodziców, którzy mają dzieci niepełnosprawne.

Wtedy to można liczyć się z bonem o wartości 1000 złotych, który pozwoli na sfinansowanie przewozu dziecka niepełnosprawnego i wszystkich niezbędnych rzeczy.

Bon można znaleźć na stronie PUE ZUS, a można go także odebrać za pomocą SMS-a, czy też przez pocztę elektroniczną.

Korzystanie z bonu turystycznego

Bon turystyczny może objąć nie tylko sam kwaterunek dla dziecka, ale też cenę wyżywienia. Taka sytuacja ma jednak miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy cena pobytu, wycieczki obejmuje nie tylko samo jedzenie jako samodzielną usługę, ale jest wliczona już w pozostałe koszty.

przedsiębiorcę turystycznegoOznacza to, że jeśli oferta kolonii obejmuje cenę pokoju, atrakcji, przejazdu oraz wyżywienia, to wtedy bez problemu można zdecydować się na opłacenie całego pobytu przez bon turystyczny.

Atrakcje, a bon turystyczny dla dzieci

Atrakcji dla dzieci jest wiele, jednak nie za każdą można zapłacić  bonem turystycznym. Bilety do zoo dla dzieci nie mogą być finansowane przez wymienioną kartę rabatową.

Można za to liczyć na pokrycie kosztów wycieczki, która jako jeden z elementów będzie obejmować wizytę w jakimś parku na przykład zoologicznym czy też botanicznym.

Wyjazdy rodzinne nie mogą jednak być finansowane z dodatku państwowego na podróże dla dzieci. Jednak są też pewne wyjątki od tej reguły. Warto się z nimi zapoznać na dedykowanej stronie.

Nowy bon turystyczny na rok 2022?

polskiego bonu turystycznegoW roku 2022 można wykorzystać bon turystyczny, który został wydany rok wcześniej. Taki bon jest ważny aż do 30 września 2022 roku.

Można więc przy jego pomocy opłacić ciekawe wycieczki dla dziecka na wakacje oraz ferie zimowe, jednak nie tylko.

Wcześniej bon mógł posłużyć jako propozycja dla osób chcących sfinansować ferie zimowe. To, czy pojawi się bon turystyczny ponownie, jest ciekawym pytaniem, na które z czasem na pewno pojawi się odpowiedź.

Jak zapewnić sobie bon turystyczny na 2022?

bon turystyczny zrealizujeszBon, który obecnie obowiązuje w 2022 roku to ten sam bonus, który został przydzielony  2021 roku.

Można było go odebrać na kilka sposobów. Można przede wszystkim skorzystać z elektronicznych form dostarczenia tego dokumentu.

Możliwe jest wypełnienie wniosku online, natomiast samo odebranie bonu może mieć miejsce przez SMS, elektroniczną stronę ZUS.

Nie trzeba więc samodzielnie wybierać się do urzędów. Warto przekonać się, że bon turystyczny nie wymaga żadnej biurokracji.

Bon turystyczny dla dzieci, a zakupy w sklepach

płatności za pomocą bonuBon turystyczny dla dzieci nie jest bonem, który można wykorzystać wszędzie. Rodzice, którzy zastanawiają się, czy można wykorzystać bon na zakupy niezbędnych rzeczy dla dzieci, muszą raczej skorzystać z pieniędzy z programu 500+.

Jest to program, który funkcjonuje obok bonu turystycznego.

Warto jednak mieć na uwadze, że bon turystyczny jest przeznaczony tylko do celów podróżowania, nocowania. Nie można wykorzystywać bonu jak zwykłego vouchera na zakupy.

Jest to działanie niedozwolone. Warto więc nie próbować wykorzystać środków z bonu w sposób inny niż dozwolony.

Bon jest propozycją, która odciąży domowy budżet i pozwoli rodzicom na zorganizowanie wymarzonych, pełnych przygód wakacji dla dziecka.

Jest to propozycja, która ma wiele zalet. Dzieci nie muszą spędzać całych wakacji tylko w domowym zaciszu. Program jest przeznaczony dla dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych, które mogą liczyć na stawkę 1000 złotych.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00