Strona główna » Dominikana wakacje

Dominikana wakacje

Dominikana

by admin
Dominikana

Dominikana jest miejscem, z pozoru niewielkim, którego cechami charakterystycznymi są piękna i długa linia brzegowa oraz zaliczane do jednych z najlepszych na świecie plaż.

Ta druga co do wielkości wyspa karaibska jest idealnym miejscem na wypoczynek i zastrzyk odpowiedniej ilości witaminy D.

Dominikana bardzo często odwiedzana jest przez turystów z uwagi na jej tropikalny charakter, jednak planując urlop dobrze jest wiedzieć, które okresy w roku będą najlepszym wyborem do spędzenia tam czasu.

Jest to również zależne od charakteru wczasów oraz aktywności, których planuje się podjąć.

Dominikana jesienią i zimą: pogoda i temperatury

dominikana wakacjePogoda na Dominikanie charakteryzuje się niewielką zmiennością temperaturową, co oznacza, że jej klimat jest jednorodny i nie ma dużych wahań temperatury.

Dzięki temu ma się gwarancję, że niezależnie od czasu, kiedy wypada urlop, na tej rajskiej wyspie będzie ciepło lub nawet gorąco i nie trzeba martwić się, że może ona ulec znacznemu pogorszeniu.

Okres jesienny i zimowy jest najczęściej wybieranym przez Polaków na wakacje na Dominikanie. Początek roku pozwala na cieszenie się wysokimi temperaturami oscylującymi nawet w granicach 30 stopni.

Miłośnicy kąpieli w ciepłej wodzie powinni zaplanować natomiast wyjazd w okolicach października. Temperatura wody jest wówczas najwyższa i wynosić może aż 29 stopni, dzięki czemu zażywanie morskich kąpieli będzie samą przyjemnością.

Dominikana. Pogoda w listopadzie i grudniu

najpiękniejszych plażPrzełom listopada i grudnia to czas, kiedy na Dominikanie rozpoczyna się wysoki sezon.

Turyści z półkuli północnej, uciekając przed zimnem, wybierają ten karaibski kierunek z pewnością, że pogoda ich nie zawiedzie.

Dodatkowo od połowy grudnia Dominikana obfituje w wiele atrakcji turystycznych, dlatego też oprócz pięknej pogody można mieć pewność, że wyspa ta nie pozwoli się nudzić.

W listopadzie średnia temperatura powietrza w dzień wynosi około 30 stopni, a w nocy spada do około 21 stopni. Jest to jednak miesiąc, w którym trzeba być przygotowanym na krótkotrwałe, aczkolwiek dość intensywne opady deszczu.

rozumieniu przepisów kodeksu cywilnegoPoczątek grudnia jest bardzo zbliżony do listopada, zarówno pod względem temperatury, jak i opadów, jednak od połowy deszcze ustępują i można cieszyć się słońcem.

Dodatkowo jest to również czas, kiedy woda nagrzana jest do wysokiej temperatury – około 27 stopni, dlatego też miłośnicy morskich kąpieli będą bardzo zadowoleni.

Dominikana. Pogoda w styczniu, lutym i marcu

karaibskie plażeStyczeń i luty to miesiące najzimniejsze, co nie oznacza, że temperatura nie pozwala na odpoczynek. Średnio oscyluje ona w okolicach 24-29 stopni, a dziennie można spodziewać się około 8 słonecznych godzin.

Woda ma również przyjemną temperaturę około 26 stopni, jest więc w dalszym ciągu idealna do zażywania kąpieli.

Marzec to miesiąc, w którym jest już cieplej. Temperatura może sięgać nawet 32 stopni w dzień oraz 20 stopni w nocy, a słońce będzie grzało aż przez 9 godzin dziennie.

Dominikana latem: pogoda i temperatury

Po sezonie zimowym, kiedy to turyści uciekają przed niskimi temperaturami, drugi szczyt popularności przypada na okres letni. Jest to czas urlopów i zamkniętych szkół, stąd też turyści szukają idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek.

piaszczyste plażeLipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące w roku na Dominikanie, dlatego też planując urlop w tym okresie trzeba być przygotowanym na prawdziwie tropikalne upały.

Co warte zaznaczenia i charakterystyczne dla Dominikany to wilgotne powietrze.

Wilgotność, która sięga nawet 90% może być początkowo uciążliwa dla nieprzyzwyczajonego turysty, a zarazem potęguje ona uczucie ciepła.

Czerwiec na Dominikanie charakteryzuje się temperaturami na poziomie 29-32 stopnie w ciągu dnia, oraz 23-25 stopni nocami. Na całe szczęście nie są to tak odczuwalne i dokuczliwe upały, jakie znamy z naszej części globu.

rajskie plażeWiatr na plaży na szczęście łagodzi uczucie ciepła. Wybierając się na Dominikanę w czerwcu warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, wszak jest to drugi miesiąc pory deszczowej.

Ulewne deszcze przechodzą jednak szybko i równie błyskawicznie na niebie pojawia się słońce.

Lipiec i sierpień, czyli najcieplejsze miesiące na Dominikanie, to temperatury oscylujące wokół 30-35 stopni za dnia i około 25 stopni w nocy.

Lipiec oprócz wysokich temperatur charakteryzuje się również gwałtownymi burzami oraz ulewami i warto mieć to na uwadze planując urlop na Dominikanie w tym czasie.

miłośników sportów wodnychWrzesień to miesiąc, w którym w dalszym ciągu odczuwalne są wysokie temperatury w granicach 30-33 stopni, jednak im bliżej końca miesiąca tym będą one spadać i stawać się bardziej przyjazne.

We wrześniu można też liczyć na około 9 słonecznych godzin dziennie.

Dominikana: kiedy wypada pora deszczowa?

Pora deszczowa, która wypada na Dominikanie trwa od maja aż do grudnia. Na szczęście nie jest to okres ulew i opadów, które są ciągłe przez kilka tygodni.

rodzinne wakacjePora deszczowa na tej karaibskiej wyspie charakteryzuje się gwałtownymi, jednak stosunkowo krótkimi opadami, trwającymi około pół godziny.

Szybko też po deszczu wychodzi słońce, dzięki któremu można w dalszym ciągu cieszyć się piękną pogodą. Największe opady są zazwyczaj w maju, zwłaszcza na północy, części wschodniej oraz wybrzeżu.

Dodatkowo warty zaznaczenia jest fakt, że w okresie od czerwca aż do listopada na terenie Karaibów trwa sezon związany z huraganami. Na szczęście rejony, które są najchętniej odwiedzane przez turystów nie doświadczyły tego zjawiska od około 20 lat.

Dominikana last minute

Pomimo tego miejscowe służby mocno zaznaczają, że wyposażone są w najnowocześniejsze systemy wykrywania i ostrzegania ludności, dzięki czemu ogranicza to ryzyko związane w huraganami.

Jak widać Dominikana to przyjazne turystom miejsce przez cały rok. Dzięki temu, że nie występują tam duże wahania temperatur można wybrać praktycznie każdy miesiąc w roku i cieszyć się wspaniałymi i rajskimi wakacjami.

Nawet pora deszczowa nie powinna stanowić problemu, ponieważ opady, mimo że gwałtowne, są krótkotrwałe, a szybko wychodzące po nich słońce pozwala na dalszy odpoczynek na pięknych plażach.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00