Strona główna » Czego nie można mieć w samolocie? – lista 8 zakazanych przedmiotów.

Czego nie można mieć w samolocie? – lista 8 zakazanych przedmiotów.

Czego nie można mieć w samolocie?

by admin
Czego nie można wnieść na pokład samolotu?

Podróże samolotem stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Komfortowy, szybki i stosunkowo tani środek transportu co roku zyskuje kolejnych zwolenników. Każdy wylot na wakacje czy podróż biznesową poprzedza lotniskowa kontrola bezpieczeństwa. Pakując bagaż podręczny z pewnością zadajesz sobie pytanie “czy mogę zabrać to do samolotu?”.

Jeśli nie chcesz narazić się na konsekwencje płynące z posiadania niedozwolonych przedmiotów czy substancji, koniecznie sprawdź naszą listę przedmiotów zakazanych w samolocie.bagażu rejestrowanym

Rzeczy zakazane w samolocie – lista 8 przedmiotów. 

To, co prawda, w dużej mierze kwestia indywidualna każdego z przewoźników. Pełną listę przedmiotów niedozwolonych w samolocie znajdziesz w regulaminie linii lotniczych.

Warto sprawdzić, co zawiera, aby uniknąć niepotrzebnego stresu przed wylotem. Choć wiele przedmiotów możesz zabierać do samolotu, są na nie nałożone pewne ograniczenia.

Aby bez problemu przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, musisz odrzucić ze swojego bagażu przedmioty, które mogą budzić podejrzenie kontrolerów. Należą do nich:

Płyny

A dokładnie ich sposób pakowania i przewożenia. Do bagażu podręcznego możesz zapakować pojemniki o pojemności max. 100 ml. Łączna dopuszczalna pojemność substancji płynnych wynosi maksymalnie 1 litr. Chodzi tutaj o wszystkie kremy, płyny, balsamy, olejki, szampony i odżywki.

bagaż rejestrowanyPodczas kontroli musisz dodatkowo położyć je oddzielnie. Przeźroczysta torebka to konieczność.

Musisz pamiętać, że zawarte w bagażu płyny mogą zostać otwarte przez kontrolerów w celu sprawdzenia ich zapachu i koloru. Aby uniknąć dodatkowego stresu napoje do picia w samolocie zakup po kontroli bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że przelanie 100 ml płynu do większej butelki nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli będziesz przewozić płyn w opakowaniu przekraczającym 100 ml i tak zostaniesz poproszony o jego wyrzucenie.

Lekarstwa

Przewożenie lekarstw w samolocie jest dozwolone. Problemu nie stanowią również leki bez recepty: środki przeciwbólowe, przeciwwymiotne, suplementy diety. Również leki podawane w formie syropu nie są limitowane.

Należy jednak pamiętać o zgłoszeniu leków na receptę pracownikowi kontroli bezpieczeństwa. Jeśli jednak nie musisz zażywać leku podczas lotu schowaj go do bagażu rejestrowanego.

Zabawki i artykuły dla dzieci.

Żywność dla dziecka nie jest poddana ograniczeniom ilościowym. Możesz więc bez przeszkód zabrać ją do bagażu kabinowego.pokładzie samolotu

Rodzic może jednak zostać poproszony przez pracownika kontroli bezpieczeństwa, o spróbowanie produktu w celu potwierdzenia jego bezpieczeństwa.

Kwestia przewożenia artykułów dziecięcych jest indywidualnie uregulowana przez każdą z linii lotniczych. Nie należy jednak zabierać zabawek przypominających pistolety lub inne rodzaje broni.

W wielu liniach lotniczych dla pasażerów/ek podróżujących z dzieckiem dopuszczalny jest dodatkowy bagaż podręczny.

Jedzenie

Nie musisz martwić się o jedzenie w samolocie. Oprócz standardowego posiłku na pokładzie oferowanego przez obsługę, możesz także zabrać własny prowiant.

Posiłki o konsystencji stałej nie stanowią problemu np. kanapki. Natomiast w stosunku do płynów takich jak: soki, jogurty, dżemy itd. obowiązują ograniczenia analogiczne do płynów.

Zanim jednak przygotujesz posiłek na podróż, koniecznie sprawdź regulamin linii lotniczych.

Przepisy celne państw będących właścicielem linii mogą nakładać ograniczenia np. do Stanów Zjednoczonych nie można wwozić niektórych owoców i mięs/wędlin. W krajach muzułmańskich należy uważać na przewożenie mięsa.

Alkohol

Czy do rzeczy zakazanych w samolocie należy alkohol? To zależy. Przepisy zezwalają na posiadanie płynów o maksymalnej zawartości 70 procent alkoholu.

bagażu kabinowymOczywiście, mowa tutaj o alkoholu zakupionym poza strefą wolnocłową. Napoje alkoholowe zakupione przed odprawą podlegają takim samym ograniczeniom jak wszystkie płyny.

Na pokład samolotu można zatem zabrać do 100 ml napoju z maksymalnie 70-procentowym stężeniem alkoholu.

Pamiętaj, że w ramach Unii Europejskiej możesz przewieźć 10 litrów alkoholu zakupionego w strefie wolnocłowej. Poza granicami UE ten limit zmniejsza się do 1 litra. Na terytorium niektórych krajów nie można przewozić alkoholu (np. kraje muzułmańskie).

Sprzęt elektroniczny.

Laptopy, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne powinny być przewożone w bagażu podręcznym. Głównie jest spowodowane mniejszym ryzykiem uszkodzenia urządzeń.

Niektóre licznie lotnicze zezwalają na dodatkową torbę np. na laptopa czy aparat. Inne zmuszają do zmieszczenia sprzętu w jednym bagażu podręcznym z pozostałymi przedmiotami. Również w tej sytuacji warto zapoznać się z regulaminem linii.materiały wybuchowe

E-papierosy

Rosnąca liczba użytkowników popularnych liquidów zmusiła linie lotnicze do uregulowania również tej kwestii. Możesz zabrać elektroniczny papieros na pokład samolotu w bagażu podręcznym. Nie uprawnia to jednak w żaden sposób do jego używania.

Ostre przedmioty

Zabronione jest przewożenie przedmiotów, którymi można wyrządzić komuś krzywdę tzn. zaatakować lub zranić.

Oprócz oczywistych narzędzi takich jak: młotki, gwoździe, śrubokręty itd. przez kontrolę bezpieczeństwa nie przejdą również takie przedmioty jak: parasolka, statyw do aparatu, pilniki kosmetyczne, nożyczki czy laska do wspierania się.. Choć wiele zależy od indywidualnej oceny ryzyka kontrolera, lepiej nie narażać się na niepotrzebny stres.

Środki niebezpieczne.

Na pokład samolotu nie zabierzesz również substancji ogólnie uznanych za niebezpieczne: substancji żrących, płynów łatwopalnych, gazu pieprzowego,

 

Podsumowując czego nie można wnieść na pokład samolotu

Na pokład samolotu na pewno nie zabierzesz: przedmiotów o ostrych krawędziach (nożyczek, pilników kosmetycznych, statywu fotograficznego itd.), płynów powyżej 100 ml zakupionych poza strefą wolnocłową, kosmetyków (kremów, balsamów, szamponów i odżywek) powyżej 100 ml zakupionych poza strefą bezcłową, określonych produktów spożywczych,

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czego nie można zabrać do samolotu lub masz wątpliwości, czy dana rzecz wzbudzi zastrzeżenia kontrolerów, koniecznie zapoznaj się z regulaminem przewoźnika. Możesz także zasięgnąć informacji korzystając z infolinii lub obsługi lotniska.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00