Strona główna » Japonia przygotowuje się do ponownego otwarcia na turystów

Japonia przygotowuje się do ponownego otwarcia na turystów

Japonia

by admin
Japonia przygotowuje się do ponownego otwarcia na turystów

Japonia przygotowuje się do ponownego otwarcia na turystów

Japonia przygotowuje się do pełnego otwarcia turystyki w tym kraju. W maju rozpocznie się „turystyka testowa” w ograniczonej formie zorganizowanych wycieczek.

Japonia przygotowuje się do ponownego otwarcia na turystówMimo że turystyka była jednym z głównych filarów japońskiej gospodarki, turyści nie byli wpuszczani do Kraju Kwitnącej Wiśni od 2020 r.  Miało to związek z wybuchem pandemii koronawirusa i wprowadzeniem zakazu wjazdu obcokrajowcom do Japonii.

Przepisy zostały nieco poluzowane, aby umożliwić wstęp studentom i niektórym podróżującym służbowo. Jednak indywidualni turyści nadal nie mogą wjechać do Japonii pomimo wezwań liderów branży turystycznej, którzy mają nadzieję na wznowienie turystyki, aby skorzystać z kursu jena, który spadł do najniższego poziomu od 20 lat.

Japońska Agencja Turystyki poinformowała, że ​​zacznie zezwalać na wycieczki w małych grupach pod koniec tego miesiąca. Agencja chce uzyskać informacje na temat możliwości bezpiecznego szerszego wznowienia turystyki w przyszłości.Japonia

Turyści, którzy zostali potrójnie zaszczepieni i pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Tajlandii i Singapuru, będą mogli wziąć udział w wycieczkach, które będą ściśle zaplanowane we współpracy z biurami podróży.

Premier Japonii, Fumio Kishida, powiedział na początku maja w Londynie, że w czerwcu będzie możliwe ponowne otwarcie turystyki dla podróżnych z kolejnej grupy państw demokratycznych.

W 2019 r. Japonia gościła 31,9 mln zagranicznych gości, którzy wydali 4,81 bln jenów (37,2 mld USD).

 

Jaka jest najlepsza pora roku na wizytę w Japonii?

Japonia to kraj o zróżnicowanej kulturze i bogatej historii. Jako taki jest interesującym miejscem zarówno dla turystów, jak i podróżników. Japonia oferuje odwiedzającym wiele atrakcji turystycznych, od starożytnych świątyń po nowoczesne drapacze chmur. Odwiedzający mogą również wziąć udział w tradycyjnych japońskich zajęciach, takich jak układanie kwiatów ikebany, kaligrafia lub ceremonia parzenia herbaty.

Zanim jednak zaplanujesz podróż do Japonii, musisz wiedzieć, że wymagania wjazdowe nie są takie same dla wszystkich podróżnych. Na przykład, jeśli jesteś ze Stanów Zjednoczonych, nie potrzebujesz wizy, ale jeśli jesteś z Kanady, będziesz potrzebować wizy, aby wjechać do kraju.

Jakie są najpopularniejsze miejsca w Japonii, które ludzie odwiedzają?

Japonia to niesamowite miejsce dla każdego, kto chce doświadczyć kultury piękna i spokoju. W Japonii jest wiele miejsc, które trzeba zobaczyć, ale to jest pierwsza piątka. miejsca, które powinny znaleźć się na liście każdego turysty:

1. Park Ueno Ten położony w Tokio park jest domem dla ponad 1000 drzew wiśniowych i słynie z rozległych gajów araukarii. Kwitnie wiśni w kwietniu, a od lipca do września park zamienia się w tętniący życiem plac zabaw z kolorowymi wydarzeniami, koncertami i festiwale.

2. Świątynia Kinkaku-ji w Kioto Ta świątynia jest obowiązkowa dla każdego odwiedzającego Japonię. Kiedy ludzie odwiedzają świątynię, są zabierani w podróż przez pięć żywiołów: drewno, ziemię, wodę, ogień i metal. Ma jedne z najpiękniejszych kompozycji kwiatowych w Japonii.

3. Japońskie ogrody Większość japońskich ogrodów to starannie zaprojektowane z czystymi liniami i kolorami natury. Te ogrody są obowiązkowe dla każdego, kto odwiedza Japonię.

4. Zamek Himeji w Hyogo Wybudowany w XIV wieku zamek ten został ukończony przez ponad dwa stulecia. Ma niesamowity widok na miasto poniżej, a także piękne ogrody i fosę, która jest domem dla wielu gatunków ryb.

Gdzie najlepiej się zatrzymać podczas wizyty w Japonii?

Japonia jest jednym z najbogatszych kulturowo i historycznie krajów świata. Jest to również drogi kraj do podróżowania, ale na szczęście istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.

Oto kilka moich ulubionych hoteli w Japonii, które oferują turystom dobre ceny, a także doskonałe zakwaterowanie dla obcokrajowców. . Takasaki Sanbashi Inn (w pobliżu Takasaki)

Ten hotel nie znajduje się w mieście, ale nadal jest dość łatwo się po nim poruszać. Oferuje również bezpłatne śniadanie i zniżki dla dzieci do lat 12. To dobra opcja, jeśli szukasz czegoś tańszego niż karczma w mieście i wolisz zostać poza miastem.

Co powinienem ubrać, gdy odwiedzam Japonię?

Podczas pakowania na wycieczkę do Japonii należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Na przykład powinieneś zbadać średnią temperaturę i zrozumieć, jakie rodzaje ubrań i butów zwykle wymagają tego klimatu. Powinieneś także pomyśleć o rodzaju zajęć, które będziesz wykonywać podczas wizyty w Japonii.

Oto kilka ogólnych wskazówek, o których należy pamiętać przed zapakowaniem torby: 1. Zaplanuj ubranie zgodnie z klimatem Japonii.

Najchłodniejsza temperatura w Japonii panuje zazwyczaj zimą i latem, więc spakuj odpowiednie ubrania na porę roku, którą będziesz odwiedzać. Na przykład, jeśli zamierzasz odwiedzić kurort zimowy w lutym, powinieneś spakować kilka warstw ubrań, które można łatwo zdjąć po wejściu do domu lub hotelu

Ile pieniędzy powinienem zabrać ze sobą podczas wizyty w Japonii?

Zwiedzanie Japonii to doświadczenie niepodobne do żadnego innego. W kraju znajdują się jedne z najbardziej znanych zabytków na świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zwiedzanie góry Fuji i zwiedzanie ulic Tokio, czy też oglądanie wielorybów na Hokkaido, Japonia ma coś dla każdego. To kraj, który zapiera dech w piersiach swoim naturalnym pięknem i bogatą kulturą.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00